niedziela, 27 marca 2011

Pewna wygrana juniorów Stali

Po inauguracyjnej porażce z liderem z Rodła Opole, juniorzy Stali Brzeg pewnie pokonali kolejnego rywala 4:0. Tym razem przeciwnikiem zespołu Zbigniewa Marca był Start Namysłów. Stal dzięki tej wygranej wróciła na drugie miejsce w tabeli, ale strata do lidera nie uległa zmianie.

Do skład brzeskiego zespołu wrócił Mateusz Fabiszewski, najskuteczniejszy gracz drużyny i już w pierwszej połowie dwukrotnie wpisał się na listę strzelców. Już w 4. minucie wykorzystał błąd namysłowskiej obrony i umieścił piłkę w bramce. Na drugie trafienie trzeba już było czekać niemal do końca pierwszej części. W 40. minucie Mateusz Fabiszewski wykorzystał dośrodkowanie Wiktora Bardegi i Stal prowadziła 2:0.

Stal, która przez cały mecz kontrolowała przebieg gry, po przerwie dołożyła jeszcze dwa trafienia. W 75. minucie Patryk Schwarz uruchomił prostopadłym podaniem Przemysława Szczupakowskiego, który zdobył trzecią bramkę dla gospodarzy. Końcowy wynik został ustalony w ostatniej minucie meczu. W polu karnym faulowany był Przemysław Szczupakowski, a sędzia bez wahania podyktował rzut karny. „Jedenastkę” na bramkę zamienił kapitan zespołu – Marcin Zajączkowski.

Stal mogła ten mecz wygrać jeszcze wyżej, ale nie wykorzystała kilku innych świetnych sytuacji bramkowych. Szanse na kolejne trafienia mieli Przemysław Szczupakowski i Bartłomiej Jermak.

Stal Brzeg – Start Namysłów 4:0 (2:0)
1:0 – Mateusz Fabiszewski (4); 2:0 – Mateusz Fabiszewski (40); 3:0 – Przemysław Szczupakowski (75); 4:0 – Marcin Zajączkowski (90, karny)
Stal: Mateusz Wolański – Dominik Sierakowski, Marcin Moroziński, Dawid Kotecki, Bartosz Nesterów, Wiktor Bardega (75, Bartłomiej Jermak), Marcin Zajączkowski, Patryk Schwarz, Damian Michalak, Przemysław Szczupakowski (89, Aksel Świątkiewicz), Mateusz Fabiszewski. Trener Zbigniew Marzec.