czwartek, 3 marca 2011

Przedostatnia próba Stali na 5:2

W przedostatnim meczu sparingowym przed wznowieniem rozgrywek w rundzie wiosennej piłkarze brzeskiej Stali pokonali występujący w Klasie A Orzeł Olszanka 5:2. Już po pierwszej połowie brzeżanie prowadzili 4:0, ale po zmianie stron pozwolili rywalom na zmniejszenie strat.

W pierwszych 45 minutach skutecznością błysnęli skrzydłowi Stali, pierwszego gola zdobył grający z lewej strony Bartosz Kruk, a drugiego i czwartego jego imiennik – Woźniak, który biegał po prawej stronie boiska. Bramkę na 3:0 uzyskał Tomasz Szczupakowski. Przed drugą połową nowy szkoleniowiec brzeskiego zespołu Mariusz Świtoń dokonał kilku zmian i Stal do swoich zdobyczy dołożyła tylko jedno trafienie. Z rzutu karnego do bramki trafił obrońca Piotr Józefkiewicz. Goście zdobyli dwa gole i mecz zakończył się wynikiem 5:2.

W porównaniu do rundy jesiennej w składzie Stali nie zaszło wiele zmian. Najważniejszą jest zmiana trenera, bowiem Janusza Dziurę zastąpił kapitan zespołu Mariusz Świtoń. Spośród zawodników w rundzie rewanżowej nie zobaczymy Tomasza Kamińskiego (wyjazd za granicę) i Piotra Grzyba (kontuzja). Do Stali wrócił natomiast Mateusz Posyniak, który ostatnio by zawodnikiem MKS Oława, a z wypożyczeń powrócili Andrzej Wolański (Victoria Kościerzyce) i Mateusz Krzywda (Victoria Dobrzyń).

W ostatnim sparingu (w sobotę – 5 marca) Stal podejmie Sokoła Marcinkowice, a już tydzień później zagra pierwsze oficjalne wiosennej spotkanie – z III-ligową Victorią Chróścice w meczu II rundy Pucharu Polski na szczeblu wojewódzkim. 19 lub 20 marca nastąpi inauguracja ligowa, w której brzeżanie podejmą Śląsk Łubniany.

Stal Brzeg – Orzeł Olszanka 5:2 (4:0)
Bramki dla Stali: Bartosz Woźniak 2, Bartosz Kruk, Tomasz Szczupakowski, Piotr Józefkiewicz
Stal: Marek Szymocha – Andrzej Wolański, Rafał Ożóg, Łukasz Strząbała, Krzysztof Tarnowski, Bartosz Woźniak, Damian Dziura, Tomasz Mencel, Bartosz Kruk, Tomasz Szczupakowski, Mateusz Posyniak oraz Wojciech Dudzik, Jarosław Hałas, Adam Jakubowski, Piotr Józefkiewicz, Kamil Mazurkiewicz, Marcin Banowicz, Wojciech Tatara, Mateusz Krzywda. Trener Mariusz Świtoń.