wtorek, 29 marca 2011

Tekliński 15. na świecie

Adrian Tekliński zakończył starty podczas mistrzostw Świata w kolarstwie torowym, które odbyły się w Apeldoorn w Holandii. Jego wyniki to 15. miejsce na 1 km., 19. w keirinie i 39. w sprincie. Tym samym poprawił swoją lokatę w swojej koronnej konkurencji z poprzednich startów w mistrzostwach Świata.

Brzeżanin na dystansie 1 kilometra uzyskał czas 1:04.086, czyli pojechał wolniej niż na poprzednich dwóch czempionatach. Wtedy jednak zajmował dalsze miejsca, bo dwukrotnie był 19., a teraz ten czas mu dał 15. miejsce. Gdyby udało mu się wykręcić taki czas, jak rok temu w Kopenhadze, to zająłby 11. lokatę. Mistrzem Świata na 1 km. został Niemiec Stefan Nimke (1:00.793), drugi był Holender Teun Mulder (1:01.179), a trzeci Francuz Francois Pervis (1:01.228). Na 13. miejscu zawody ukończył Kamil Kuczyński.

Wychowanek Ziemi Brzeskiej w Apeldoorn debiutował w keirinie (jazda za motocyklem), w którym nie startował dotychczas w dorosłych mistrzostwach Świata. Brzeżanin w eliminacjach zajął 4. miejsce w swojej grupie, a w repasażach był 3. Nie dało mu to awansu do półfinału. Ostatecznie został sklasyfikowany w przedziale miejsc od 19. do 24. DalszĄ lokatę zajął drugi Polak – Kamil Kuczyński, który ukończył rywalizacje na miejscach 31-34. W keirinie zwyciężył Australijczyk Shane Perkins, przed Brytyjczykiem Chisem Hoyem i Holenderem Teunem Mulderem.

Adrian Tekliński wcześniej zajął 39. miejsce w eliminacjach sprintu i na tej lokacie został ostatecznie sklasyfikowany. W eliminacjach tych uzyskał czas 10.725. Mistrzem został Francuz Gregory Bauge, srebrny medal wywalczył Brytyjczyk Jason Kenny, a brąz jego rodak – Chris Hoy. Na 15. miejscu sprint ukończył Damian Zieliński, a na 44. Maciej Bielecki.