środa, 30 marca 2011

Trzecie zwycięstwo z rzędu brzeskiej Odry

Koszykarki Odry Brzeg podtrzymały passę zwycięstw i odniosły trzecią z rzędu wygraną w lidze w rozgrywkach  Ford Germaz Ekstraklasy w fazie play out. W środę podopieczne Vadima Czeczuro pokonały AZS INEĘ Poznań 68:64.

Od początku mecz był wyrównanym widowiskiem. Żadna z ekip nie odpuszczała i nie udało się wywalczyć większej przewagi punktowej, bo rywal nadrabiał straty. Po 20 minutach gry było po 34. Drugą część meczu lepiej rozpoczęły poznanianki, które głównie dzięki trafieniom z dystansu Elżbiety Mowlik odskoczyły brzeżankom na 7 oczek. W ostatniej kwarcie sygnał do ataku w brzeskiej drużynie dała celną trójką Ewelina Buszta. Umotywowane koszykarki Odry zagrały twardo w defensywie i skutecznie w ataku. W końcówce meczu brzeżanki stawały na linii rzutów wolnych ale zarówno Aysha Jones jak i Magdalena Gawrońska nie myliły się. Odra zasłużenie wygrała z AZS INEĄ Poznań 68:64 i zrównała się z trzecim w tabeli play out Rybnikiem.

Odra Brzeg - INEA AZS Poznań 68:64   (16:14, 18:20, 11:18, 23:12)

Odra Brzeg: Aysha Jones 19, Xenia Stewart 15, Ewelina Buszta 11, Justyna Daniel 9, Marta Żyłczyńska 6, Magdalena Gawrońska 4, Monique Alexander 4, Natalia Tajerle 0.

INEA AZS Poznań: Elżbieta Mowlik 15, Brittany Gilliam 14, Joanna Kędzia 12, Weronika Idczak 7, Patrycja Mazurczak 7, Aneta Kotnis 4, Agnieszka Makowska 4, Chinyere Ukoh 1, Żaneta Durak 0.