niedziela, 27 marca 2011

XII kolejka BLK - podsumowanie

Rozgrywki Brzeskiej Ligi Koszykówki nabierają tempa. Za nami już XII kolejka rozgrywek sezonu zasadniczego. W niej czołowe cztery zespoły w lidze odniosły zasłużone zwycięstwa tak więc w czubie tabeli zachowany został status quo. W kwietniu rozegrane zostaną aż cztery kolejki, w tym dwie pod rząd (sobota i niedziela).

W pierwszym niedzielnym spotkaniu zajmujący trzecie miejsce w tabeli zespół GTW podejmował drużynę z Namysłowa. Wydawać by się mogło, że zawodnicy z Namysłowa nie mają najmniejszych szans z rywalami jednak do końca dzielnie walczyli z nadzieją na zwycięstwo. Wprawdzie po 30 minutach gry na tablicy świetlnej widniał wynik 65:44 i losy meczu były praktycznie rozstrzygnięte to jednak zryw i pogoń zespołu z Namysłowa zrobił wrażenie. GTW przegrało ostatnią kwartę 9:22 jednak w całym meczu okazali się lepsi wygrywając 74:66.

GTW - Namysłów  74:66  (25:12, 19:15, 21:17, 9:22)

GTW: Marciniak 17 (5 asyst), Wiktor Kowalczyk 16 (13 zbiórek), Pacuła 14, Lin 14, Sempik 13, Rabczenko 0, Przemysław Kowalczyk 0.
Namysłów: Dąbkiewicz 28, Walczak 14, Ostrycharczyk 11, Krawiecki 7, Hołownia 4, Makieła 2, Zdyb 0.

W kolejnym spotkaniu mający tyle samo punktów co GTW zespół BOB podejmował drużynę SAJDR Niemodlin. W pierwszym meczu obu drużyn w tym sezonie lepszy okazał się brzeski zespół wygrywając jednak różnicą tylko dwóch punktów. Zapowiadało się więc ciekawe spotkanie. Od początku meczu zarysowała się jednak widoczna przewaga drużyny BOB. Zawodnicy z Niemodlina w drugiej i czwartej kwarcie nawiązali równorzędną walkę jednak było to zdecydowanie zbyt mało na drużynę BOB, która dysponowała w tym meczu szeroką ławką. Ostatecznie "żółci" wygrali 70:57 kontrolując grę przez pełne 40 minut.

BOB - SAJDR Niemodlin  70:57  (22:12, 19:18, 17:10, 12:17)

BOB: Gnatowicz 19, Stępień 14, Dawid Frańczak 11, Raburski 10, Ogorzelec 7 (11 zbiórek), Laskowski 4, Nesterowicz 3, Kolekta 2, Lewandowski 0, Gębski 0.

SAJDR: Dziuba 17, Staszak 13, Dressler 11, Ostrowski 8, Orliński 3, Wieczorek 3, Szumega 2.

Liderzy zespół Gniotpol Basket Team podejmował Bulletsów. Już w pierwszej kwarcie przewaga mistrzów BLK była wyraźna. Bulletsom nic nie dała znakomita gra na desce w której nie ustępowali rywalom. Zawiodła jednak skuteczność rzutów za dwa punkty (tylko 27% przy 60% Gniotpolu). Młodzi zawodnicy Bullets próbowali nadrobić rzutami z za linii 6,75 jednak na 16 prób tylko 4 trafiły do celu. Gniotpol pewnie i zasłużenie wygrał 71:41.

Bullets - Gniotpol Basket Team 41:71   (4:15, 12:19, 13:16, 12:21)

Bullets: Mateusz Wysocki 14, Głowacki 9, Rzeszut 5, Konstańciuk 5, Szumiński 4, Mateusz Frańczak 3, Jankowski 1, Piotr Wysocki 0.

Gniotpol: Pieszyński 23, Michał Kucharski 19, Marcin Kucharski 14, Pachołek 8, Dzikiewicz 7, Sosnówka 0, Kusa 0.

To było bardzo interesujące i zacięte spotkanie. KingKomputery.pl zamierzały w końcu przełamać złą serię kilku porażek w ostatnich meczach, natomiast Lewin Brzeski nie zamierzał łatwo oddać rywalom zwycięstwa. Na początku spotkania zarysowała się delikatna przewaga "Komputerowców". Po 20 minutach gry prowadzili oni już 39:33. Druga połowa należała jednak do zespołu Lewina Brzeskiego. Kilka świetnych przechwytów pozwoliło na odrobienie strat i zapowiadała się nam nerwowa końcówka.Więcej szczęścia mieli jednak zawodnicy KingKomputery.pl, którzy wygrali różnicą zaledwie jednego punktu 61:60.

Lewin Brzeski - KingKomputery.pl    60:61  (17:18, 16:21, 12:10, 15:12)

Lewin Brzeski: Nowacki 23, Soroka 14, Dzwonek 12, Gąsiorowski 7, Kielman 4.

KingKomputery.pl:  Ogrodnik 18, Turkowski 10, Hulewski 10, Binek 10, Drozd 6, Prochownik 4.

W ostatnim niedzielnym meczu XII kolejki BLK czwarty w tabeli zespół Duli-Optident nie miał najmniejszych problemów z pokonaniem Brzeskiej Brygady. "Wojskowi" wciąż z 14 punktami na koncie zamykają tabelę BLK i wydaje się, że kluczowym dla nich meczem będzie pojedynek z Namysłowem (także 14 pkt.), który już w następną niedzielę 3 kwietnia. W zespole Duli Optident najwięcej punktów w całym dniu zdobył Bartosz Wańczyk, który zgromadził na swoim koncie aż 32 oczka.

Duli Optident - Brzeska Brygada 88:45  (22:13, 17:13, 25:10, 24:9)

Duli: Wańczyk 32, Madejczyk 17, Adamczyk 13, Tomasz Duliniec 11, Kamil Duliniec 8, Sorokowski 7.

Brygada: Karbowski 15, Jakowlew 14, Kubicki 11, Zok 3, Żak 2, Piątek 0, Lubczyk 0, Kręć 0.