wtorek, 5 kwietnia 2011

GTW rozgromiło KingKomputery.pl

XIII kolejka Brzeskiej Ligi Koszykówki za nami. Namysłów pokonał Brzeską Brygadę i tym samym odbił się od dna tabeli zrównując się ilością punktów z ekipami Lewina Brzeskiego i Bullets. Obie wspomniane drużyny przegrały swoje niedzielne mecze i o awans do fazy play-off będą musiały jeszcze powalczyć.

Oto komplet wyników 13. kolejki BLK:

GTW - KingKomputery.pl  111:51

Zespół GTW nie dał najmniejszych szans ekipie KingKomputerów.pl i zdeklasował rywala. Zwycięzcy tego pojedynku w pierwszych trzech kwartach popisali się niezwykłą powtarzalnością zdobytych punktów, w każdej z tych kwart rzucili rywalom po 26 oczek. W czwartek odsłonie dobili przeciwników zdobywając jeszcze 33 punkty. Aż sześciu zawodników GTW popisało się dwucyfrową zdobyczą punktową, a najwięcej zdobył Wiktor Kowalczyk - 22 punkty oraz 16 zbiórek.

Bullets - BoB 45:74

Nie udał się rewanż ekipie Bullets na Bob'ach. Wicelider BLK, mimo braku kilku zawodników nie miał problemów z pokonaniem Bullets. Był to pojedynek dwóch braci Frańczaków: Dawida (BoB) i Mateusza (Bullets). Lepszy okazał się ten pierwszy zdobywając dla swojej ekipy 21 punktów. Mateusz zdobył dla swojej drużyny 12 oczek będąc jednocześnie najskuteczniejszym graczem Bullets.

Lewin Brzeski - SAJDR 35:53

Lewin Brzeski, mimo szerokiej - jak na ten zespół - kadry na mecz nie zdołał pokonać SAJDR Niemodlin. Kluczem do zwycięstwa dla ekipy przyjezdnej była znakomita dyspozycja Jacka Wieczorka, który rzucił na swojej drużyny 24 punkty.

Brzeska Brygada - Namysłów 57:62

Ten mecz zapowiadał się interesująco z jednego powodu. Obie drużyny zajmowały przed tą kolejką ostatnie miejsca w ligowej tabeli. Zwycięzca tej konfrontacji przedłużał nadzieje na awans do fazy play-off. Początek spotkania należał do ekipy z Namysłowa, jednak druga przespana kwarta nieco skomplikowała sytuację. W trzeciej było remisowo, a w ostatniej ćwiartce Namysłów zdołał doprowadzić do dogrywki. W niej to właśnie ekipa z Namysłowa przechyliła szalę zwycięstwa na swoją stronę. Brzeska Brygada po tej porażce pozostała osamotniona na dnie tabeli.

Duli-Optident - Gniotpol 39:59

Mistrzowie ligi ekipa Gniotpolu już w pierwszej kwarcie zaznaczyli swoją przewagę w tym meczu. Wprawdzie w drugiej do głosu doszli koszykarze Duli-Optident i nieco zmniejszyli stratę to jednak ostatecznie nie mieli większych szans na pokonanie lidera rozgrywek. Przewaga Gniotpolu w zbiórkach okazała się kluczem do zwycięstwa. W tym elemencie gry było 47:25 na korzyść zwycięzców.