czwartek, 21 kwietnia 2011

Nowacki trafił wicelidera

Marcin Nowacki był jednym z architektów wyjazdowego zwycięstwa Wisły Płock nad wiceliderem – Świtem Nowy Dwór Mazowiecki. Jego drużyna rozgromiła 4:0 jednego z rywali w walce do awansu do I ligi.

Wychowanek Stali Brzeg w 24. minucie otworzył wynik spotkania. W 30. i 37. minucie płocczanie zdobyli kolejne dwie bramki, a w 42. minucie Marcin asystował przy trafieniu Kamila Bilińskiego. Wisła już po pierwszej połowie prowadziła 4:0 i takim wynikiem zakończyło sie całe spotkanie. Marcin Nowacki w meczu ze Świtem jeszcze raz wpisał się do sędziowskiego protokołu, po tym jak został ukarany żółtą kartką.

Wisła Płock zajmuje 3. miejsce w tabeli wschodniej II ligi. Do I ligi awansują dwa najlepsze zespoły.

W miniony weekend spośród brzeżan występujących w innych klubach na listę strzelców wpisywali się również Zenon Białek i Łukasz Żędzianowski (2 razy), który zdobyli bramki dla występującego w Klasie A LKS Rybna. Dwa tygodnie wcześniej z kolei bramkę dla Startu Namysłów zdobył Łukasz Szpak, a jego zespół pokonał Start Dobrodzień 7:1. Z kolei w meczu I ligi futsalu bramki dla Stangumu Wawelno zdobywali Tomasz Rabanda i Janusz Fabijaniak. Pierwszy trafił 3 razy, a drugi – 2. Ich zespół przegrał jednak w Gdańsku z AZS 6:8.