środa, 27 kwietnia 2011

Siedem bramek w 20 minut

Juniorzy brzeskiej Stali nie mieli litości dla LZS Walce. W rundzie jesiennej pokonali ich na wyjeździe 10:1, tym razem na swoim boisko wygrali z nimi 11:2. W dwóch meczach strzelili im aż 21 bramek. W środowym meczu 5 razy do ich bramki trafiał Mateusz Fabiszewski.

Pierwsza połowa nie zapowiadała jeszcze tak dużej strzelaniny. W 14. minucie Przemysław Szczupakowski zdobył pierwszą bramką, w 23. Mateusz Fabiszewski podwyższył na 2:0, a w 30. Wiktor Bardega ustalił wynik pierwszej części na 3:0.

Strzelanina rozpoczęła się już na początku drugiej połowy. Zespół Zbigniewa Marca w ciągu 20 minut zdobył aż 7 bramek. Zaczął Mateusz Fabiszewski, który trafił dwa razy pod rząd, następnie strzelali Wojciech Krawców, Wiktor Bardega, znów Mateusz Fabiszewski i Patryk Schwarz. Na 10:0 podwyższył obrońca gości, który nieszczęśliwie przeciął podanie Bartłomieja Jermaka.

W 66. minucie przyjezdni zdobyli honorowego gola z rzutu wolnego, na co kwadrans później odpowiedział swoją piątą bramką Mateusz Fabiszewski. Ostatnie słowo należało do gości, którzy zdołali strzelić jeszcze jednego gola. Stal, mimo że zdobyła 11 bramek, mogła ich strzelić znacznie więcej, ale prowadząc już bardzo wysoko w kilku doskonałych sytuacjach zawodnicy brzeskiego zespołu „bawili się” z obrońcami drużyny przeciwnej.

Stal Brzeg – LZS Walce 11:2 (3:0)
1:0 Przemysław Szczupakowski – 14.; 2:0 Mateusz Fabiszewski – 23.; 3:0 Wiktor Bardega – 30.; 4:0 Mateusz Fabiszewski – 46.; 5:0 Mateusz Fabiszewski – 50.; 6:0 Wojciech Krawców – 52.; 7:0 Wiktor Bardega – 56.; 8:0 Mateusz Fabiszewski – 57.; 9:0 Patryk Schwarz – 60.; 10:0 – 65. (samobójcza); 10:1 – 66.; 11:1 Mateusz Fabiszewski – 81.; 11:2 – 82.
Stal: Mateusz Wolański (57. Paweł Pindera) – Dominik Sierakowski, Dawid Kotecki, Maciej Wróż, Szymon Bogdan, Wiktor Bardega (62. Bartłomiej Jermak), Damian Michalak (57. Maciej Guzak), Wojciech Krawców (73. Aksel Świątkiewicz), Bartosz Nesterów (46. Marcin Zajączkowski), Przemysław Szczupakowski (46. Patryk Schwarz), Mateusz Fabiszewski. Trener Zbigniew Marzec.