poniedziałek, 18 kwietnia 2011

Ziemia Brzeska widoczna na Bursztynowym Szlaku

Kolarze Ziemi Brzeskiej w miniony weekend startowali w XXVI Ogólnopolskim Wyścigu Szlakiem Bursztynowym Hellena Tour 2011, który przebiegał trasami w okolicach Wielunia, Kalisza i Konina. Podopieczni Franciszka Moszumańskiego pokazali się tam z bardzo dobrej strony.

Nasi cykliści byli widoczni na każdym z etapów, szczególnie Paweł Franczak i Andrzej Bartkiewicz, którzy wymiennie meldowali się na czołowych lokatach. Na I etapie 10. był Andrzej Bartkiewicz, na II Paweł Franczak zabrał się z ucieczką i dojechał na metę jako 6. W III etapie, którym była jazda indywidualna na czas 16. miejsce zajął Andrzej Bartkiewicz, który na kolejnym odcinku był 16. podczas gdy Paweł Franczak zajął na nim 13. miejsce. Wreszcie na etapie wieńczącym wyścig Paweł Franczak zajął 8. miejsce, pieczętując tym swój dobry występ.

W klasyfikacji końcowej najwyżej sklasyfikowany został Paweł Franczak, który zajął 13. miejsce ze stratą minuty i 35 sekund do zwycięzcy – Czecha Vojtecha Haceckiego z Dukli Praga. Dalsze miejsca zajmowali Mateusz Majdanik (24.), Andrzej Bartkiewicz (34.), Leszek Pluciński (74.) i Paweł Pac (91.).

W klasyfikacji drużynowej Ziemia Brzeska zajęła wysokie 6. miejsce na 16 startujących ekip. Wygrała Dukla Praga. Z kolei w klasyfikacji punktowej nas kolarze uplasowali się w drugiej dziesiątce, Franczak był 11., a Bartkiewicz 17.

W tym czasie odbywał sie również XXVI Wyścig Kolarski o Puchar Wójta Gminy Chrząstowice, gdzie w kategorii orlików 3. miejsce zajął Mateusz Jegier z Ziemi Brzeskiej.