piątek, 27 maja 2011

MP U-16 kobiet: WKK w najlepszej czwórce Polski!!!

Niesamowity mecz rozegrały dzisiaj zawodniczki WKK Wrocław, które pokonały AZS PWSZ Gorzów Wielkopolski aż 84:63 i tym samym weszły z pierwszego miejsca do półfinału Mistrzostw Polski U-16 kobiet!!! Niestety na boisku dzisiaj ponownie nie zobaczyliśmy naszej Brzeżanki - Klaudii Florków.

Pierwsza kwarta pojedynku wrocławianek z gorzowiankami nie wróżyła niczego dobrego dla tych pierwszych. Zdobyły w niej zaledwie 9 oczek i przegrały ją ośmioma punktami. Druga odsłona była już dużo lepsza w wykonaniu zawodniczek WKK - zwłaszcza w ofensywie, gdyż zdobyły w niej 21 punktów. Tym samym na przerwę drużyny schodziły, gdy na tablicy świetlnej widniał wynik 34:30 dla Gorzowa Wielkopolskiego.

Jednak po przerwie rewelacyjnie spisywały się podopieczne Iwony Olesiewicz, które trzecią kwartę wygrały 24:16 i przed ostatnią odsłoną to one prowadziły - 54:50. Ostatnia odsłona to już był koncert ofensywy w wykonaniu WKK, które zdobyło aż 30 oczek! Dzięki tak rewelacyjnej dyspozycji wrocławianki wygrały z gorzowiankami aż 84:63 i dzięki temu młode koszykarki WKK awansowały z pierwszego miejsca do najlepszej czwórki Polski! Natomiast gorzowianki przez tą porażkę spadły na trzecie miejsce w grupie i nie udało się im wywalczyć awansu do półfinału. Niestety wkładu w wygraną swojego zespołu nie miała nasza Brzeżanka - Klaudia Florków, która nie pojawiła się w dzisiejszym meczu na parkiecie.

Wrocławianki nie znają jeszcze swoich rywalek na drodze do finału, gdyż trwa mecz pomiędzy INEĄ AZS Poznań a gospodyniami - OSiR-em Trójką Żyrardowem. Póki co trwa trzecia odsłona tego spotkania i wygrywają poznanianki - 47:42. Jeżeli to one wygrają to właśnie z nimi wówczas przyjdzie się zmierzyć zawodniczkom WKK Wrocław. Natomiast w wypadku wygranej gospodyń rywalkami wrocławianek będzie drużyna VBW GTK Gdynia. Wyniki śledzić można pod tym linkiem: www.u16w.mlodziez.pzkosz.pl do czego Państwa serdecznie zachęcamy.