czwartek, 19 maja 2011

Stal odpadła z Pucharu Polski

Stal Brzeg nie zagra w finale wojewódzkiego Pucharu Polski, który odbędzie się na brzeskim stadionie. Taką szansę będą jednak mieli dwaj byli gracze Stali – Łukasz Szpak i Łukasz Bonar ze Startu Namysłów. Ich zespół pokonał bowiem w ćwierćfinale brzeżan 1:0 i to oni awansowali do najlepszej czwórki.

Faworytem spotkania był zespól z Namysłowa, który nie dość że był gospodarzem meczu, to w miniony weekend został liderem IV ligi. Te dwa elementy na pewno przemawiały za Startem, trzecim mógł być fakt, że Stal nie mogła w tym meczu wystąpić w najsilniejszym składzie. Mimo to zespół Bartosza Kowalskiego nie stał na straconej pozycji i mógł się pokusić o wygraną, choć w perspektywie z pewnością pozostawał fakt, że najważniejsza dla Stali walka ma się stoczyć w lidze, gdzie nasz zespół musi wałczyć o utrzymanie, a w sobotę będzie miał trudnego przeciwnika w postaci Polonii Głubczyce.

W 32. minucie meczu miało miejsce wydarzenie, które nieoczekiwanie otworzyło przed brzeżanami szanse na osiągnięcie przewagi. Czerwoną kartkę ujrzał bowiem napastnik Startu – Patryk Pabiniak. Zespół z Namysłowa nie tylko musiał grać w osłabieniu, ale stracił najskuteczniejszego gracza IV ligi w tym sezonie. Okazało się jednak, że ta sytuacja nie miała wielkiego wpływu na postawę gospodarzy, którzy juz 6 minut później objęli prowadzenie. Rafał Samborski poda do Mariusza Raszewskiego, a ten pokonał Marka Świdra.

Jak się później okazało gol Mariusza Raszewskiego okazał się decydującym trafieniem w tym spotkaniu. Więcej goli już nie padło i to Start odniósł zwycięstwo i awansował do półfinału, w którym zmierzy się z rezerwami TOR-u Dobrzeń Wielki.

W namysłowskim spotkaniu w oficjalnym meczu seniorów Stali zadebiutował bramkarz zespołu juniorów – Paweł Pindera. Zastąpił on w 82. minucie w bramce Marka Świdra.

Start Namysłów - Stal Brzeg 1:0 (1:0)
1:0 Mariusz Raszewski – 38.
Start: Paweł Kuleszka - Jakub Kubaczyński, Tomasz Kozan, Rafał Żołnowski, Bartłomiej Maciejewski, Rafał  Simlat (73. Jacek Juchniewicz), Łukasz Szpak, Łukasz Bonar (85. Bartłomiej Adrian) – Mariusz Raszewski (82. Damian Maryniak), Patryk Pabiniak, Rafał Samborski (70. Przemysław Ciąglewicz). Trener Bogdan Kowalczyk.
Stal:  Marek Świder (82. Paweł Pindera) – Łukasz Strząbała, Kamil Mazurkiewicz, Rafał Ożóg, Jarosław Hałas, Andrzej Wolański, Krzysztof Tarnowski, Damian Dziura (65. Adam Jakubowski), Bartosz Woźniak, Tomasz Szczupakowski (46. Bartosz Kruk), Mateusz Krzywda. Trener Bartosz Kowalski.
Sędziował Rafał Mazański (Nysa). Żółte kartki: Rafał Samborski, Tomasz Kozan – Jarosław Hałas, Rafał Ożóg, Bartosz Kruk. Czerwona kartka: Patryk Pabiniak (32. – faul). Widzów 150.