piątek, 17 czerwca 2011

0:2 juniorów w Lubinie

Juniorzy Stali Brzeg w pierwszym meczu ćwierćfinałowym mistrzostw Polski, przegrali w Lubinie z Zagłębiem 0:2. Do 70. minuty utrzymywał się jeszcze wynik bezbramkowy, a drugi gol Stal straciła w ostatniej minucie. Zagłębie zaprezentowało się lepiej od Stali, ale brzeżanie mogli się pokusić o nieco lepszy rezultat.

Pierwsza połowa od początku przebiegała pod dyktando gospodarzy, którzy spokojnie i pewnie grali piłką, a Stalowcy starali się im przeszkadzać, wybijać piłkę jak najdalej od własnej bramki i od czasu do czasu próbować szans w kontratakach. Taka gra brzeżanom wychodziła i dzięki temu Zagłębie, mimo wyraźnej przewagi w polu, nie stwarzało poważnego zagrożenia pod bramką Stali. Kiedy już jednak miejscowi przedostawali się pod bramkę naszego zespołu, to oddawali niecelne strzały.

Podopieczni Zbigniewa Marca kilka razy w pierwszej połowie zawitali pod bramką lubinian. W 4. minucie swojej szansy próbował Mateusz Fabiszewski, ale przegrał walkę z obrońcą. W 19. minucie Damian Michalak uderzał z rzutu wolnego, ale uczynił to zbyt lekko. W 35. minucie Przemysław Szczupakowski znalazł się pod bramką rywali, próbował podać do Mateusza Fabiszewskiego, ale uczynił to nieprecyzyjnie. Wreszcie, w 42. minucie Damian Michalak nieudanym strzałem zakończył kontrę Stali.

Pomiędzy tymi wszystkimi akcjami Zagłębie starało się pokonać po raz pierwszy Mateusza Wolańskiego, ale nie udało im się otworzyć wyniku bramkowego.

W drugiej połowie brzeżanie wyszli na boisko z większa wiarą w swoje możliwości, znów przypuścili kilka ataków, które były już znacznie groźniejsze niż przed przerwą, ale nie przyniosło to efektu bramkowego. Mimo to, Miedzowi wciąż panowali nad sytuacją na boisku. Wreszcie, w 70. minucie, udało im się trafić do brzeskiej bramki. Po akcji prawą stroną boiska piłka została zagrana na pole karne. Pierwszy strzał trafił jeszcze w zawodnika Zagłębia, ale dobitka Szymona Sołtyńskiego zakończyła sie juz golem.

W 88. minucie Stal miała świetną okazję do wyrównania. Przemysław Szczupakowski wygrał pojedynek z rywalem w polu karnym Zagłębia, zagrał do Wojciecha Krawcowa, ten odegrał piłkę do Patryka Schwarza, który z kolei podał do nadbiegającego Mateusza Fabiszewskiego. Ten ostatni, gdyby trafił w piłkę, mógł wyrównać wynik, ale niestety nie udało mu się oddać strzału.

Minutę później strzelał jeszcze Przemysław Szczupakowski, ale bramkarz obronił tą próbę, a po chwili miejscowi prowadzili już 2:0. Po dośrodkowaniu  z rzutu rożnego ustalili końcowy wynik, a była już ostatnia minuta spotkania.

Mecz w Lubinie sędziował Adam Lyczmański z Bydgoszczy, sędzia ekstraklasowy, który niedawno miał okazję prowadzić towarzyskie spotkanie Lecha Poznań z Borussią Dortmund.

Przed wyjazdem do Lubina na mecz z mistrzami Polski z poprzednich dwóch lat, obawiano sie wysokiej porażki. Stal, mimo iż nie zagrała tak, jak nas do tego przyzwyczaiła w meczach ligowych, zaprezentowała się przyzwoicie i z pewnością nie przyniosła wstydu opolskiej piłce. Przegrana 0:2 wciąż daje szansę na zwycięstwo w całej rywalizacji i awans do półfinałów. Mecz rewanżowy odbędzie się w poniedziałek (20 czerwca) o godzinie 17.00 na Stadionie Miejskim w Brzegu na boisku ze sztuczną trawą.

Zagłębie Lubin – Stal Brzeg 2:0 (0:0)
1:0 Szymon Sołtyński – 70.; 2:0 Łukasz Rojewski – 90.
Zagłębie: Damian Primel – Kornel Osyra, Łukasz Rojewski, Mateusz Magdziak, Adam Baranowski, Rafał Kusowski (75. Michał Piechuta), Robert Pisarczuk, Maciej Kowalski, Michał Miłek (65. Arkadiusz Smęt), Szymon Sołtynski, Marcin Martynowicz (85. Rafał Spychała). Trener Andrzej Turkowski.
Stal: Mateusz Wolański – Dominik Sierakowski, Dawid Kotecki, Marcin Moroziński, Bartosz Nesterów, Wiktor Bardega, Marcin Zajączkowski (84. Wojciech Krawców), Patryk Schwarz, Damian Michalak, Przemysław Szczupakowski, Mateusz Fabiszewski. Trener Zbigniew Marzec.
Sędziował Adam Lyczmański (Bydgoszcz). Żółta kartka: Marcin Moroziński. Widzów 100.