wtorek, 14 czerwca 2011

BLK: Emocje do samego końca

Brzeska Liga Koszykówki zmierza ku końcowi rozgrywek. Zespoły po sobotniej rywalizacji, w niedzielę przystąpiły do decydujących bojów o konkretne lokaty. Nie obyło się i tym razem bez niespodzianek.

Mecz o 7 miejsce pomiędzy zespołem GTW oraz SAJDR nie doszedł do skutku. Zespół z Niemodlina nie stawił się na hali i GTW zwyciężył to spotkanie walkowerem 20:0, uzyskując tym samym ostatecznie 7. miejsce na koniec sezonu. W przypadku tego zespołu jest to spory niedosyt, gdyż przez większość sezonu zasadniczego ekipa GTW plasowała się w czubie tabeli będąc zamiennie z BoB na drugim i trzecim miejscu.

W spotkaniu o 5. miejsce BLK zagrały ze sobą Lewin Brzeski Team oraz Bullets. Pierwsza część meczu była zdecydowanie pod dyktando tych drugich. Po 20 minutach gry Bullets prowadzili 35:26. Bezpieczna 9 punktowa przewaga utrzymywała się jeszcze przez całą trzecią kwartę, jednak w ostatnich 10 minutach to zespół z Lewina dominował na parkiecie. Ostatnią odsłonę Bullets przegrali 8:15 i ostatecznie udało im się zwyciężyć zaledwie dwoma oczkami. Ten stan rzeczy sprawia, że rewanż będzie bardzo ciekawym widowiskiem. Najlepszy w ekipie z Lewina Brzeskiego był Przemysław Kielman, który zdobył 16 punktów, zanotował 8 zbiórek oraz 3 przechwyty i 2 asysty. W zwycięskim zespole najwięcej16 oczek zgromadził Kuba Konstanciuk

W pierwszym meczu o 3 miejsce faworyzowany BoB przegrał z Duli-Optident 51:60. Obie drużyny grały na przemian bardzo szarpany basket. W pierwszej kwarcie była wprawdzie wyrównana walka, którą minimalnie wygrali koszykarze Duli-Optident 14:13. Druga ćwiartka w wykonaniu zawodników BoB była bardzo słaba. Zespół zdobył zaledwie 8 oczek przy aż 20 rywali. W trzeciej kwarcie sytuacja odmieniła się jak w kalejdoskopie. Uśpieni łatwym prowadzeniem zawodnicy Duli-Optident zdobyli zaledwie 5 punktów, a rywale aż 19 i tym samym wyszli na minimalne prowadzenie. Ostatnie 10 minut należało już jednak do zespołu Duli-Optident. W tym fragmencie gry zespół BoB ponownie grał nieskutecznie i mimo ogromnej przewagi w zbiórkach skuteczność rzutów była bardzo słaba (38% za dwa, 17% za trzy). W rewanżu to Duli-Optident będzie faworytem, jednak drużyna BoB już nie raz pokazywała, że potrafi odrabiać nie takie straty. W drużynie pokonanych na wyróżnienie zasłużyli Wojciech Raburski (14 pkt i 10 zbiórek) oraz Łukasz Ogorzelec (10 pkt. i 15 zbiórek). Zwycięską ekipę poprowadził duet Adam Adamczyk i Jacek Pociecha. Obaj zdobyli łącznie 38 punktów (każdy po 19) dla swojej drużyny. Adam popisał się przy tym sześcioma asystami, Jacek zanotował ich trzy.

Na deser niedzielnego wieczora w finale rozgrywek spotkali się obrońcy trofeum zespół Gniotpol oraz KingKomputery.pl. Obie drużyny mają chrapkę na końcowy triumf i obie podeszły do tego spotkania na poważnie. Początek meczu należał do Komputerów, którzy prowadzili po 10 minutach 12:7. Po kolejnej kwarcie minimalnie powiększyli swoją przewagę do 6 oczek. Druga połowa należała jednak do zespołu Gniotpol. Najpierw za sprawą duetu Tomasz Pieszyński-Marcin Kucharski zespół doprowadził do wyrównania, a po chwili wyszedł na prowadzenie. Ostatecznie Gniotpol wygrał pierwszy finałowy mecz 57:52. Rewanż zapowiada się jednak niezwykle emocjonująco. Najlepsi w swoich ekipach byli tradycyjnie Rafał Wojciechowski (KingKomputery.pl) zdobywca 18 punktów (8 na 10 za dwa) oraz Tomasz Pieszyński (Gniotpol), który zdobył aż 24 oczka dla swojej ekipy.