wtorek, 7 czerwca 2011

Podsumowanie Meczu Gwiazd BLK oraz konkursów

W sobotę 4 czerwca br. w hali sportowej przy ulicy Oławskiej w Brzegu odbył się Mecz Gwiazd Brzeskiej Ligi Koszykówki. W trakcie kilkugodzinnej imprezy oprócz meczu odbyły się konkurs umiejętności koszykarskich, konkurs trójek oraz konkurs wsadów. Wszystkiemu przyglądał się Mariusz Kolekta.

SKILLS CHALLENGE

O godzinie 16 rozpoczął się konkurs umiejętności koszykarskich czyli Skills Challenge. Zawodnicy musieli zmagać się ze sprawnym i szybkim pokonywaniem tyczek oraz celnością podań i rzutów. Najlepszy w tej konkurencji dość niespodziewanie okazał się Paweł Ogrodnik z zespołu KingKomputery.pl. Popularny "Hajtek" uzyskał najlepszy czas 38 sekund!- Paweł wygrał doświadczeniem. Kiedy wszyscy starali się zrobić wszystko szybko to nie zawsze trafiali i musieli powtarzać próby, a Paweł rzucał i podawał na spokoju i wygrał zasłużenie - ocenił Tomasz Kubiak, organizator Meczu Gwiazd.

Nagrody dla najlepszych graczy Meczu Gwiazd i konkursów
(fot. Mariusz Kolekta)

KONKURS RZUTÓW ZA TRZY PUNKTY

Mariusz Gnatowicz

Mniej więcej o godzinie 16:45 rozpoczął się konkurs rzutów za trzy punkty. Do rywalizacji zgłosiło się wielu zawodników, którzy oddawali rzuty z pięciu pozycji. W pierwszej serii każdy oddał po 10 rzutów punktowanych za 1 oraz 5 rzutów punktowanych za 2. Najlepsi okazali się Dawid Turkowski z KingKomputery.pl oraz Mariusz Gnatowicz z BoB. Dogrywka wyłoniła zwycięzcę, którym okazał się Mariusz Gnatowicz- Mariusz miał przewagę sprawności fizycznej. U mnie niestety, pizza, frytki zrobiły swoje. Gratulacje dla Mańka - gratulował zwycięzcy Dawid "Majkel" Turkowski.

MECZ GWIAZD BLK  & KONKURS WSADÓW (SLAM DANK CONTEST)

Równo o godzinie 18 najlepsi koszykarze Brzeskiej Ligi Koszykówki podzieleni na dwa zespoły "Białych" i "Czarnych" rozpoczęli Mecz Gwiazd. Po bardzo wyrównanej pierwszej kwarcie, w drugiej zawodnicy grający w ciemnych strojach odskoczyli na kilka punktów. Po 20 minutach gry "Czarni" prowadzili 50:44.

W przerwie spotkania odbył się najbardziej efektowny ze wszystkich konkursów - Konkurs Wsadów (Slam Dunk Contest). W jury znaleźli się Mariusz Kolekta, Jarosław Staskiewicz, Andrzej Rolski oraz Adam Adamczyk. W konkursie udział wzięło kilku wysokich zawodników, którzy potrafią efektownie "z góry" umieścić piłkę do kosza. Do finału awansowali dwaj zawodnicy zespołu Bullets: Grzegorz Rzeszut oraz Łukasz Michalski. Wygrał ten drugi.

Uczestnicy Meczu Gwiazd BLK

Po emocjach związanych z ostatnim konkursem wieczoru zawodnicy powrócili do gry Meczu Gwiazd. - Mamy przewagę fizyczną, zwłaszcza w kilogramach i liczymy na zwycięstwo - mówił w przerwie meczu Dawid "Majlkel" Turkowski.Trzecia i czwarta kwarta rozgrywana była już pod dyktando "Czarnych". Aż czterech zawodników tej drużyny zanotowało na swoim punkcie dwucyfrową zdobycz punktową, natomiast w zespole "Białych" grę prowadzili dwaj gracze zespołu BoB Tomasz Kubiak oraz Mariusz Gnatowicz. Ostatecznie "Czarni" pokonali "Białych" 110:81. - Mecz był ciekawym wydarzeniem, ludzie się dobrze bawili, jestem zadowolony - mówił po Meczu Gwiazd organizator i zawodnik Adam Adamczyk. Podkreślił on również, że zarówno on, zespoły jak i miasto Brzeg są chętne do pomocy przy organizacji kolejnego XII sezonu Brzeskiej Ligi Koszykówki.

Czarni - Biali   110:81   (22:20, 28:24, 32:22, 28:15)

Michał Pustelnik

Czarni: Tomasz Pieszyński 28, Marcin Kucharski 20, Michał Pustelnik 20, Wiktor Nowacki 10, Krzysztof Pachołek 9, Dawid Turkowski 7, Wojciech Drozd 6, Michał Kucharski 6, Krzysztof Kołodziejczyk 2, Paweł Ogrodnik 2.

Biali: Tomasz Kubiak 17, Mariusz Gnatowicz 17, Łukasz Michalski 11, Bartosz Wańczyk 7, Adam Adamczyk 7, Wiktor Kowalczyk 6, Paweł Pacuła 6, Jarosław Nesterowicz 5, Łukasz Marciniak 3, Mateusz Wysocki 2, Marek Lewandowski 0.

Najlepszym zawodnikiem Meczu Gwiazd został Michał Pustelnik (Sajdr).

- Liczyłem na większą publiczność, niestety frekwencja nie dopisała. Ludzie w ten upalny dzień wybrali grill lub basen. Widowisko jednak nam się udało, to co mieliśmy zaplanowane to zrealizowaliśmy - mówił po imprezie organizator Meczu Gwiazd i zawodnik zespołu BoB Tomasz Kubiak.

W zorganizowaniu imprezy pomogli sponsorzy: Miasto Brzeg, MOSiR Brzeg, Apteka "Pod Świerkiem", Team Sport oraz portal Nasz-Sport.info. Podziękowania dla Krzysztofa Hulewskiego, który wraz ze swoją firmą - Progressiv.pl - zaprojektował plakaty Meczu Gwiazd. Druk plakatów zorganizował Ryszard Dzwonek. Andrzej Rolski po raz kolejny był speakerem podczas tej imprezy oraz zorganizował występ cheerleaderek ze szkoły tańca - COCO Dance Center.