poniedziałek, 13 czerwca 2011

Stal jeszcze bez utrzymania

Nie udało się naszym piłkarzom wywalczyć w meczu ze Startem Namysłów punktu, który zapewniłby im utrzymanie się w IV lidze. Goście wygrali 2:1 i po meczu mogli się cieszyć z awansu do III ligi. Jedynego gola dla brzeskiego zespołu zdobył w tym spotkaniu Adam Jakubowski.

Od początku spotkania goście mieli przewagę nad zdziesiątkowanym zespołem Stali. Brzeżanie jednak bronili się na tyle umiejętnie, że przyjezdni nie potrafili swojej przewagi przełożyć na konkretne zagrożenie pod bramką Marka Świdra. W 37. minucie to Stal nieoczekiwanie objęła prowadzenie. Po indywidualnej akcji Bartosza Woźniaka Adam Jakubowski pokonał Pawła Kuleszkę i to Stal była bliższa osiągnięcia swojego celu. Chwilę później mogło być nawet 2:0, ale Mateusz Krzywda nie wykorzystał znakomitej sytuacji bramkowej, która była zwieńczeniem jego indywidualnego rajdu.

Druga połowa rozpoczęła się od szybkiego wyrównania wyniku. Rafał Samborski wykorzystał dobre dośrodkowanie Łukasza Szpaka i głową wpakował piłkę do bramki Stali. W 59. minucie było już 2:1 dla Startu i znów asystentem był Szpak, ale tym razem jego zagranie wykończył Jakub Kubaczyński.

Brzeżanie do końca meczu starali się zmienić niekorzystny dla siebie wynik, ale więcej bramek już nie było. Szanse na wyrównanie mieli Marcin Banowicz i Bartosz Woźniak, a w ostatniej minucie po rzucie z autu  wykonaniu Łukasza Strząbały zakotłowało się pod bramką Startu, ale piłka ostatecznie została wybita z pola karnego.

W 79. minucie meczu na boisku w składzie Stali pojawił się junior Maciej Wróż, dla którego to był ligowy debiut w pierwszym zespole Stali.

Swój cel osiągnęli tylko namysłowianie, a Stal o utrzymanie będzie musiała jeszcze walczyć w ostatniej kolejce. Start po raz kolejny zapewnił sobie awans po meczu ze Stalą, bowiem dwa lata temu bezbramkowy remis z tą samą drużyną w Namysłowie również wypromował namysłowian do III ligi.

Stal Brzeg – Start Namysłów 1:2 (1:0)
1:0 Adam Jakubowski – 37.; 1:1 Rafał Samborski – 47.; 1:2 Jakub Kubaczyński – 59.
Stal: Marek Świder – Andrzej Wolański, Rafał Ożóg, Kamil Mazurkiewicz, Łukasz Strząbała, Adam Jakubowski (69. Krzysztof Tarnowski), Marcin Banowicz (79. Maciej Wróż), Damian Dziura, Mateusz Krzywda (69. Wojciech Tatara), Bartosz Woźniak, Tomasz Szczupakowski. Trener Bartosz Kowalski.
Start: Paweł Kuleszka – Bartłomiej Maciejewski, Tomasz Kozan, Rafał Żołnowski, Jacek Juchniewicz (46. Jakub Kubaczyński), Łukasz Bonar, Łukasz Szpak, Wojciech Wilczyński (83. Kamil Biliński), Rafał Samborski (86. Przemysław Ciąglewicz), Mariusz Raszewski (90. Kamil Błach), Patryk Pabiniak. Trener Bogdan Kowalczyk.
Sędziował Wojciech Włodarczyk (Opole). Żółte kartki: Mateusz Krzywda, Łukasz Strząbała, Rafał Ożóg – Wojciech Wilczyński, Przemysław Ciąglewicz. Mecz bez udziału publiczności.