sobota, 23 lipca 2011

Po pierwszym turnieju Beach BALS

Pierwszy turniej Beach BALS – Letniej Ligi Siatkówki Plażowej, zakończył się zwycięstwem duetu Wojciech Raburski – Radosław Majerczyk. W pierwszych zawodach wzięły udział tylko trzy zespoły, na co miała wpływ niesprzyjająca aura.

Dwudniowe opady mogły zniechęcić niektórych do udziału w pierwszych zawodach Beach BALS, ale trzy ekipy się tym nie zraziły i zdobyły pierwsze punkty do klasyfikacji. Silnie wiejący wiatr często sprawiał, że niektóre akcje zaskakiwały zawodników, ale najczęściej i z tym sobie radzili bez problemu.

W pierwszym meczu zespół w składzie Wojciech Raburski – Radosław Majerczyk pokonał 2:1 duet Paweł Sozański – Wojciech Jędrzejczak. Rywalizacja w tym spotkaniu była bardzo emocjonująca, a rozstrzygnięcie mogły być równie dobrze odwrotne. W pierwszym secie obie drużyny zmieniały się na prowadzeniu, ale późniejsi zwycięzcy wygrali go 21:19. W drugim ich rywale prowadzili już 16:9, ale po kilku akcjach sytuacja się odwróciła i zrobiło się 17:16 dla Wojciecha Raburskiego i Radosława Majerczyka. Tego seta jednak nie wygrali i o zwycięstwie musiał rozstrzygnąć tie break, zakończony wynikiem 15:12, mimo iż Paweł Sozański i Wojciech Jędrzejczak wygrywali już 12:11.

W drugim meczu przegrani z pierwszego spotkania pokonali 2:0 braci Miszczańczuków – Pawła i Piotra. W pierwszym secie jeszcze trwała wyrównana walka i zakończyło się wynikiem 21:18, ale w drugim było już 21:10, co było wynikiem małego doświadczenia braci w grze na plaży, gdzie obowiązują nieco inne zasady niż w siatkówce halowej. Trzeci meczu wygrali Wojciech Raburski i Radosław Majerczyk, którzy pokonali 2:0 Pawła i Piotra Miszczńczuków w setach 21:17 i 21:10.

Wojciech Raburski i Radosław Majerczyk zostali liderami po pierwszym turnieju. Kolejne zawody odbędą się 7 sierpnia (niedziela) o godzinie 10.00.

Wyniki I turnieju
Wojciech Raburski, Radosław Majerczyk – Paweł Sozański, Wojciech Jędrzejczak 2:1 (21:19, 20:22, 15:12)
Paweł Sozański, Wojciech Jędrzejczak – Paweł Miszczańczuk, Piotr Miszczańczuk 2:0 (21:18, 21:10)
Wojciech Raburski, Radosław Majerczyk - Paweł Miszczańczuk, Piotr Miszczańczuk 2:0 (21:17, 21:10)