poniedziałek, 18 lipca 2011

Stal po pierwszym sparingu

W pierwszym z meczów kontrolnych przed nowym sezonem w IV lidze piłkarze brzeskiej Stali pokonali 1:0 Swornicę Czarnowąsy. Bramkę na wagę zwycięstwa zdobył w drugiej połowie Bartosz Nesterów. Trener Jacek Opałka sprawdził w tym meczu 23 zawodników.

Swornica to piąty zespół IV ligi w ubiegłym sezonie, obie drużyny są jednak w początkowej fazie przygotowań do sezonu i wynik tego meczu był sprawą drugorzędną. Oba zespoły w całym meczu stworzyły dużo sytuacji do zdobycia bramki, ale piłka tylko raz znalazła drogę do siatki. Nieco lepiej prezentowali się goście i też częściej zagrażali bramce strzeżonej najpierw przez Marka Szymochę, a następnie przez Wojciecha Dudzika.

Przy piłce Tomasz Szczupakowski (Fot. Ryszard Dzwonek)
Brzeżanie również nie próżnowali i oni także kilka razy mieli doskonałe okazje, by zdobyć gola. W pierwszej połowie najlepszą sytuację miał Przemysław Szczupakowski, który był sam na sam z bramkarzem, a także Paweł Boczarski, który oddał ładny, ale minimalnie niecelny strzał z dystansu.

Paweł Boczarski może być dużym wzmocnieniem Stali (Fot. Ryszard Dzwonek)
W drugiej połowie meczu na boisku w barwach Stali pojawiła się nowa „jedenastka” i ten skład również potrafił poważnie zagrażać bramce gości. W 60. minucie Bartosz Woźniak przeprowadził efektowny rajd, zakończony jednak niecelnym strzałem. W 80. minucie padła bramka dla Stali. Brzeżanie wykonywali rzut wolny z odległości około 25 metrów od bramki rywali. Bramkę „załatwili” dwaj niedawni juniorzy, Marcin Zajęczkowski odegrał piłką w bok do Bartosze Nesterowa, a ten strzałem po ziemi zaskoczył bramkarza.

Adam Jakubowski walczy o piłkę (Fot. Ryszard Dzwonek)
W końcówce Stal miała jeszcze dwie dobre okazje do zdobycia gola, ale najpierw Bartosz Woźniak trafił w bramkarza, a następnie Wiktor Bardega i Wojciech Ruszkiewicz przeszkodzili sobie w polu karnym i druga bramka nie padła.

Stal Brzeg – Swornica Czarnowąsy 1:0 (0:0)