sobota, 23 lipca 2011

Stal wygrała drugi sparing

W drugim meczu kontrolnym przed IV-ligowym sezonem, piłkarze Stali Brzeg podejmowali Sokoła Marcinkowice. Brzeska drużyna wygrała 3:1 po bramkach Jarosława Hracy, Andrzeja Wolańskiego i Wojciecha Ruszkiewicza. Po pierwszej połowie zespoły remisowały ze sobą 1:1.

Sokół Marcinkowice to zespół dolnośląskiej Ligi Okręgowej, który w minionym sezonie zajął w niej 11. miejsce. Dolnośląska Okręgówka jest jednak silniejsza od opolskiej, co rywale Stali tylko potwierdzili, pokazując dobrą grę. Jednak to brzeżanie w 14. minucie objęli prowadzenie po przytomnym uderzeniu Jarosława Hracy z kilku metrów od bramki. Jeszcze w pierwszej połowie goście wyrównali, a uczynili to w 28. minucie po skutecznie wykonanym rzucie karnym.

Po przerwie trener Jacek Opałka dokonał ośmiu zmian, a w trakcie drugiej połowy jeszcze dziewiątej i to zmiennicy zapewnili Stali wygraną. Już w 50. minucie Andrzej Wolański po dośrodkowaniu z rzutu wolnego posłał piłkę do bramki, a w 82. minucie Wojciech Ruszkiewicz wykorzystał dobre podanie od Bartosza Woźniaka i ustalił końcowy wynik na 3:1.

Stal Brzeg – Sokół Marcinkowice 3:1 (1:1)