sobota, 27 sierpnia 2011

Dobry start juniorów

Juniorzy brzeskiej Stali rozpoczęli nowy sezon od zwycięstwa nad Pomologią Prószków. Zespół Zbigniewa Marca wygrał 2:0 po bramkach Sebastiana Morozińskiego i Mateusza Fabiszewskiego. To bardzo cenna wygrana, biorąc pod uwagę liczbę zmian w kadrze juniorów oraz klasę rywala.

W pierwszej „11” Stali wyszło tylko pięciu zawodników, którzy w poprzednim sezonie również byli podstawowymi graczami mistrzowskiego zespołu oraz dwóch, którzy regularnie występowali jako rezerwowi. Mimo to zespół zaprezentował się bardzo dobrze.

Sebastian Moroziński (z lewej) otworzył konto bramkowe Stali (Fot. Ryszard Dzwonek)
W całym meczu oba zespoły miały wiele sytuacji bramkowych, ale trafiali tylko brzeżanie. W 12. minucie Patryk Schwarz zagrał do Mateusza Fabiszewskiego, ten w wyścigu do piłki uprzedził bramkarza, ale golkiper gości zdołał wybić piłkę przed siebie. Tam jednak był Sebastian Moroziński, który z 16 metrów ulokował piłkę w pustej bramce. Z kolei w 47. minucie Mateusz Fabiszewski otrzymał podanie od Wojciecha Krawcowa i tylko dopełnił formalności, zdobywając drugiego gola.

Mateusz Fabiszewski jeszcze dwa razy trafiał do bramki Pomologii, ale w obu przypadkach sędzia uznał, że uczynił to będąc na pozycji spalonej.

Stal Brzeg – Pomologia Prószków 2:0 (1:0)
1:0 Sebastian Moroziński – 12.; 2:0 Mateusz Fabiszewski – 47.
Stal: Mateusz Wolański – Marek Zalewski, Dominik Sierakowski, Dawid Kotecki, Kamil Surdel (90, Piotr Pilarczyk), Sebastian Kowalik, Patryk Schwarz, Wojciech Krawców (79, Mateusz Kucyniak), Maciej Guzak, Sebastian Moroziński (72, Aksel Świątkiewicz), Mateusz Fabiszewski. Trener Zbigniew Marzec.