niedziela, 21 sierpnia 2011

W 10 nie dali rady

W III kolejce IV ligi Stal Brzeg doznała drugiej w tym sezonie porażki. Podopieczni Jacka Opałki ulegli w Paczkowie Sparcie 1:2. Stal prowadziła po bramce Damiana Michalaka, ale w 54. minucie Tomasz Mencel ujrzał czerwoną kartkę i grając w 10 Stal straciła dwie bramki.

Ten mecz mógł się dla brzeżan ułożyć zdecydowanie lepiej, tym bardziej że ich gra wyraźnie się poprawiła od ostatniego meczu. – Po słabszym występie na własnym boisku z zespołem z Otmuchowa, tym razem wyszliśmy na boisko bardziej uważni i skoncentrowani – zauważył Jacek Opałka, trener Stali. Zmieniliśmy nieco ustawienie i nasza gra wyglądała lepiej. Mimo porażki, można do kolejnych gier podejść z umiarkowanym optymizmem.

Stal od początku spotkania ruszyła do ataku i już w 7. minucie Przemysław Szczupakowski mógł zdobyć pierwszą bramkę. Po dośrodkowaniu Krzysztofa Tarnowskiego znalazł się w doskonałej sytuacji, ale trafił prosto w bramkarza. To, co nie udało się napastnikowi Stali, wyszło jego koledze z mistrzowskiej drużyny juniorów – Damianowi Michalakowi. W 28. minucie zdecydował się on na strzał z 16 metrów i piłka znalazła drogę do bramki. To było już drugie trafienie tego zawodnika w tym sezonie i na razie jest jedynym egzekutorem w brzeskiej drużynie.

Druga połowa zaczęła się dla Stali bardzo źle bowiem w 54. minucie, po tym jak Tomasz Mencel w nieprzepisowy sposób zatrzymał akcję rywali, został ukarany czerwoną kartką. To osłabienie okazało się brzemienne w skutkach. W 70. minucie strzał z dystansu dał Sparcie wyrównanie, a w 79. minucie akcja, w której można się było dopatrzeć ofsajdu, dała miejscowym prowadzenie 2:1.

Stal, mimo tego że przegrywała i miała o jednego zawodnika mniej na boisku, nie zamierzała się poddawać. W 82. minucie swojej szansy nie wykorzystał Bartosz Woźniak, w 85. Przemysław Szczupakowski, a w 88. ponownie Bartosz Woźniak. W każdym z tych przypadków górą był bramkarz Sparty.

Ostatecznie brzeżanom nie udało się wywalczyć punktów w Paczkowie.

Sparta Paczków – Stal Brzeg 2:1 (0:1)
0:1 Damian Michalak – 28.; 1:1 Szymon Markowski – 71.; 2:1 Łukasz Krótkiewicz – 79.
Sparta: Piotr Wandzel – Dawid Kowalski, Daniel Bogdanowicz, Jacek Harmata (23. Mateusz Matuszny), Wojciech Bierut, Marcin Kolasa, Dawid Bednarz (62. Krzysztof Gucwa), Szymon Markowski, Michał Jasiok, Krzysztof Niziołek (84. Mateusz Dudek), Łukasz Krótkiewicz. Trener Marcin Krótkiewicz.
Stal: Wojciech Dudzik – Bartosz Kruk, Andrzej Wolański, Piotr Józefkiewicz, Krzysztof Tarnowski (65. Łukasz Strząbała), Bartosz Woźniak, Tomasz Mencel, Marcin Zajączkowski, Damian Michalak (85. Mariusz Świtoń), Przemysław Szczupakowski, Jarosław Hraca (65. Wojciech Ruszkiewicz). Trener Jacek Opałka.
Sędziował Adam Jochem (Kędzierzyn-Koźle). Żółte kartki: Łukasz Krótkiewicz, Krzysztof Niziołek - Andrzej Wolański, Piotr Józefkiewicz. Czerwona kartka: Tomasz Mencel (54., faul). Widzów 200.