niedziela, 14 sierpnia 2011

Zwycięstwo na inaugurację

Udała się inauguracja nowego sezonu brzeskim piłkarzom. Mimo braku kilku kluczowych zawodników w składzie, zespół debiutującego w lidze w roli szkoleniowca Stali Jacka Opałki, pokonał w Kotórzu Małym Silesiusa 1:0. Bramkę w 83. minucie zdobył Damian Michalak.

Stal nie mogła zagrać w tym meczu w optymalnym składzie. Spośród zawodników, którzy regularnie występowali w przedsezonowych meczach sparingowych zabrakło Łukasza Strząbały, Bartosza Kruka i Tomasza Mencla. Wyjściowa jedenastka brzeskiego zespołu była więc wyjątkowo młoda, a średnia jej wieku nieznacznie przekroczyła 21 lat. Można więc było się obawiać o wynik pierwszego meczu w sezonie. – Widać było, że zawodnicy wyszli na boisko stremowani – zauważył Jacek Opałka, trener Stali. Szczególnie w pierwszej połowie nasi rywale dłużej utrzymywali się przy piłce i mieli przewagę w środku pola. Po przerwie było już znacznie lepiej.

Zarówno w pierwszej części meczu, jak i w drugiej oba zespoły miały kilka sytuacji do zdobycia gola, ale wynik wciąż utrzymywał się bezbramkowy. Bramka decydująca o końcowym rozstrzygnięciu padła dopiero w 83. minucie. Po rzucie rożnym wykonanym przez Bartosza Nesterowa piłka została wybita przed pole karne, gdzie dopadł do niej Damian Michalak. Brzeski pomocnik oddał płaski strzał z odległości około 25 metrów, piłka ominęła gąszcz nóg w polu karnym i trafiła do bramki gospodarzy.

- W tym meczu mógł paść każdy wynik – podsumował Jacek Opałka; ale to nam udało się wygrać, z czego jestem bardzo szczęśliwy. Trzy punkty zabieramy do Brzegu.

W drugiej połowie w Stali nastąpiły cztery zmiany, dwie z nich oznaczały ligowy debiut w zespole seniorów brzeskiej drużyny. Swoje pierwsze mecze zaliczyli Wojciech Ruszkiewicz i Paweł Kulczycki.

Silesius Kotórz Mały – Stal Brzeg 0:1 (0:0)
0:1 Damian Michalak – 83.
Silesius: Łukasz Ryba - Damian Zmuda, Robert Żurad, Patryk Bandura, Jakub Kozak, Wojciech Szczepaniak (49. Michał Gryguć), Michał Mazurek, Bartłomiej Gonciarz, Mateusz Pęchra (78. Daniel Slaby), Kamil Wręczycki, Paweł Juszczyk. Trener Jarosław Stykała
Stal: Wojciech Dudzik – Krzysztof Tarnowski, Andrzej Wolański, Piotr Józefkiewicz, Bartosz Nesterów, Damian Michalak, Tomasz Raczyński (75. Marcin Zajączkowski), Bartosz Woźniak (70. Wiktor Bardega), Adam Jakubowski (55. Wojciech Ruszkiewicz), Przemysław Szczupakowski, Jarosław Hraca (85. Paweł Kulczycki). Trener Jacek Opałka.
Sędziował Rafał Mazański (Nysa). Widzów 80.