piątek, 2 września 2011

Mogło być dużo więcej

Juniorzy Stali urządzili sobie strzelanie do celu w meczu ze Startem Namysłów. Mimo wysokiego zwycięstwa, bo aż 6:0, skuteczność brzeskiego zespołu była na niskim poziomie. Ich zdobycz bramkowa powinna bowiem być dwucyfrowa. Cztery bramki dla Stali zdobył Mateusz Fabiszewski.

Już w pierwszych 10 minutach mogło być 2:0, ale zarówno Mateusz Fabiszewski, jak i Sebastian Moroziński nie trafili do bramki w sytuacji sam na sam z bramkarzem. Gola udało się zdobyć dopiero w 16. minucie, a trafił Mateusz Fabiszewski, który otrzymał dobre podanie od Patryka Schwarza. Ten sam zawodnik trafił na 2:0 po asyście Wojciecha Krawcowa, ale wcześniej znów zmarnował okazję po ładnym rajdzie Macieja Guzaka. Napastnik Stali miał jeszcze pecha w 36. minucie, kiedy po jego uderzeniu bramkarz sparował piłkę na poprzeczkę.

Druga połowa zaczęła się od niewykorzystanej okazji bramkowej przez Wojciecha Krawcowa i trafienia w słupek przez Aksela Świątkiewicza. Później przez kilka minut zarysowała się przewaga gości, ale zostali oni skarceni w 69. minucie. Bartłomiej Kulczycki, 15-letni junior młodszy, który 2 minuty wcześniej pojawił się na boisku i dla którego to był debiut w juniorach, popisał się asystą do Mateusza Fabiszewskiego, który strzelając „na raty” podwyższył na 3:0. Pięć minut później podanie Patryka Schwarza pozwoliło Wojciechowi Krawcowowi na zdobycie czwartego gola, a po kolejnych dwóch minutach akcja rozpoczęta przez Dominika Sierakowskiego, a zakończona podaniem Sebastiana Kowalika i bramką Mateusza Fabiszewskiego, doprowadziła do wyniku 5:0.

W końcówce spotkania Stal znów nie wykorzystała kilku świetnych szans na zdobycie kolejnych bramek. Między innymi Sebastian Kowalik nie trafił do pustej bramki. Ale już w 87. minucie udało się ustalić końcowy wynik na 6:0. Tym razem po długim podaniu od Dawida Koteckiego debiutant Bartłomiej Kulczycki przelobował bramkarza i wysoka wygrana została przypieczętowana.

Stal Brzeg – Start Namysłów 6:0 (2:0)
1:0 Mateusz Fabiszewski – 16.; 2:0 Mateusz Fabiszewski – 33.; 3:0 Mateusz Fabiszewski -  69.; 4:0 Wojciech Krawców – 74.; 5:0 Mateusz Fabiszewski – 76.; 6:0 Bartłomiej Kulczycki – 87.
Stal: Mateusz Wolański (79. Dawid Mularski) – Marek Zalewski, Dominik Sierakowski, Dawid Kotecki, Kamil Surdel, Sebastian Kowalik, Wojciech Krawców (76. Mateusz Kucyniak), Patryk Schwarz, Maciej Guzak (67. Bartłomiej Kulczycki), Sebastian Moroziński (46. Aksel Świątkiewicz), Mateusz Fabiszewski. Trener Zbigniew Marzec.