poniedziałek, 28 lutego 2011

Rozstrzygnięcie w ostatniej sekundzie

IX kolejka Brzeskiej Ligi Koszykówki była niezwykle ciekawa. Lider Gniotpol wprawdzie pewnie wygrał z Brzeską Brygadą, jednak w pozostałych spotkaniach działo się sporo m.in. zwycięski rzut równo z końcową syreną.

IX kolejka

Gniotpol Basket Team - Brzeska Brygada 69:39   (26:9, 18:9, 12:13, 13:6)

To miał być spacerek dla lidera BLK i takim mianem można określić ten mecz. Już po pierwszej kwarcie prowadzenie Gniotpola Basket Team było wyraźne. Ambitni zawodnicy Brzeskiej Brygady skutecznie zagrali dopiero w trzeciej kwarcie, którą niespodziewanie wygrali 13:12. To było jednak zbyt mało, by odrobić stratę z pierwszej połowy. Najskuteczniejszym graczem Gniotpolu był Marcin Kucharski, który zdobył 19 oczek, w zespole Brzeskiej Brygady najwięcej 12 punktów zdobył Łukasz Jakowlew

BoB - GTW 39:38  (6:4, 12:7, 13:13, 8:14)

Meczem na szczycie określono pojedynek drugiej w tabeli GTW z trzecim BOB-em. Obie ekipy przystąpiły do tego spotkania bardzo skoncentrowane i zdeterminowane. Zawodnicy obu drużyn postawiły przede wszystkim na solidną defensywę o czym świadczy mało koszykarski wynik pierwszej kwarty 6:4 na korzyść zespołu BOB. Z minuty na minutę przewaga rosła i sięgnęła w pewnym momencie już 13 oczek. Kilka celnych trójek zespołu GTW i mieliśmy nerwową i niesamowitą końcówkę. Na kilka sekund przed końcową syreną na prowadzeniu 38:37 byli koszykarze GTW. Piłkę wyprowadzał zespół BOB. Na sekundę przed końcem niecelny rzut z dystansu Marcina Laskowskiego spod samej tablicy równo z końcową syreną dobił najskuteczniejszy zawodnik BOB-a (18 pkt w meczu) Łukasz Ogorzelec zapewniając swojej drużynie jednopuntkowe zwycięstwo. Najwięcej oczek dla przegranych zdobył Wiktor Kowalczyk - 14.

KingKomputery.pl - Duli - Optident 44:81  (10:18, 15:17, 10:21, 9:25)

Bardzo słaba skuteczność koszykarzy KingKomputery.pl sprawiła, że ani przez chwilę zwycięstwo zespołu Duli Optident nie mógło być zagrożone. Na 66 łącznie oddanych rzutów tylko 18 znalazło drogę piłki do kosza. Niemal dwukrotnie więcej celnych trafień mieli na swoim koncie zawodnicy Duli-Optident i pewnie zwyciężyli 81:44. Najwięcej oczek dla KingKomputery.pl zdobył Dawid Turkowski - 20, dla Duli-Optident Adam Adamczyk 27.

Lewin Brzeski Team - Bullets 49:34  (14:8, 10:16, 11:3, 14:7)

Trudno było przed meczem wskazać faworyta tego spotkania. Młody i ambitny zespół Bullets czy doświadczeni zawodnicy Lewina Brzeskiego. Jak się okazało na boisku górą wzięła rutyna. Wprawdzie do przerwy był remis 24:24, jednak tuż po niej zawodnicy Lewina Brzeskiego szybko odskoczyli na bezpieczną przewagę, której już nie oddali do końca spotkania. Najwięcej punktów dla Lewina Brzeskiego zdobył Wiktor Nowacki - 19, natomiast w Bulletsach najskuteczniejszym okazał się Łukasz Michalski 13 pkt.

Namysłów - SAJDR 46:52   (11:13, 8:14, 14:8, 13:17)

W ostatnim niedzielnym spotkaniu Namysłów dzielnie walczył o cenne ligowe zwycięstwo, jednak koszykarze SAJDR nie pozwolili sobie na porażkę. O sukcesie zadecydowała poniekąd dobra skuteczność w rzutach wolnych. Zawodnicy SAJDR aż  19-krotnie stawali na linii osobistych i 13 razy celnie trafiali do obręczy. Najlepszym strzelcem w Namysłowie był Andrzej Ostrycharczyk - 24 pkt., w drużynie SAJDR Michał Pustelnik, także 24 oczka.