poniedziałek, 28 lutego 2011

Orlik znów jedną bramką

Szczypiorniści brzeskiego Orlika w tym sezonie mogą mówić o wyjątkowym pechu, w dotychczasowych meczach zaliczyli dwa remisy, pięć porażek różnicą jednej bramki i jedną dwubramkową. Gdyby w tych spotkaniach mieli odrobinę więcej szczęścia, zajmowaliby w tabeli miejsce w górnej połówce, a nie plątali się w jej ogonie.

W minioną sobotę odbył się jeden z tych meczów, w których szczęście było po stronie rywali. Rywalem podopiecznych Pawła Pietraszka były rezerwy Zagłębia Lubin. W I rundzie w Lubinie Orlik był zdecydowanie lepszy i wygrał 33:25, dlatego teraz wydawało się, że to brzeżanie będą faworytem i nie będą mieli większych kłopotów z wywalczeniem 2 punktów.

Początek spotkania tylko potwierdzał te przypuszczenia, Orlik w 6. minucie prowadził 6:2 i wydawało się, że kwestią czasu jest wzrost przewagi. Stało się jednak inaczej, brzeżanie stracili swoje tempo gry, która się wyrównała, a nawet inicjatywa zaczęła przechodzić na stronę rywali. Z minuty na minutę przewaga Orlika topniała, aż wreszcie Zagłębie wyrównało.

Pierwsza połowa zakończyła się jeszcze 1-bramkowym prowadzeniem brzeżan, ale krótko po przerwie goście wyszli na czoło. Do końca meczu jednak trwała walka o zwycięstwo, oba zespoły zmieniały się na prowadzeniu, ale nie pierwszy raz w tym sezonie ostatnie minuty, a właściwie to sekundy należały do rywali. Orlik przegrał 28:29. – Ten mecz przegraliśmy nie w końcówce, tylko wcześniej – zauważał Paweł Pietraszek, trener Orlika; byliśmy przygotowani na to, jak będą grali rywale, ale tego nie wykorzystaliśmy. Po raz kolejny brak konsekwencji w grze, a w decydujących momentach indywidualne błędy i nieprzygotowane rzuty, zdecydowały o złym dla nas wyniku. Szkoda, bo zwycięstwo pozwoliłoby nam jeszcze walczyć o wyższe lokaty, a teraz będzie nam o to ciężko.

Orlik Brzeg – Zagłębie II Lubin 28:29 (16:15)
Orlik:
Sebastian Gołębiewski, Konrad Sobczyk – Bartosz Galar 8, Konrad Betka 6, Piotr Sendra 4, Mateusz Szewczuk, 3, Dawid Podgórski 3, Marcin Orzycki 1, Patryk Krawczyk 1, Kacper Szmal 1, Alan Cuper 1. Trener Paweł Pietraszek.
Sędziowały Urszula Gutowska i Małgorzata Gutowska (Kraków). Kary: 4 – 6 min. Widzów 60.