poniedziałek, 28 lutego 2011

Wygrywali nawet w czterech

Niedzielne spotkania Brzeskiej Amatorskiej Ligi Siatkówki przyniosły niezwykle dużo emocji i wiele ciekawych rozstrzygnięć. Czołowa trójka wprawdzie wygrywała, ale UKS miał ogromne trudności z pokonaniem Aligatorów, a Saperzy i Wyindywidualizowani zwyciężyli, mimo że grali tylko w 4-osobowych składach.

XII kolejka

Aligatory Brzeg – UKS Kościerzyce 0:2 (19:25, 23:25)
Najwięcej punktów:
Grzegorz Kowalczyk 8 – Maciej Winnik 8
UKS był zdecydowanym faworytem meczu z Aligatorami, ale ambitni rywale maksymalnie utrudnili im zdobycie trzech punktów. W pierwszym secie ze stanu 10:20 potrafili doprowadzić do 18:22, a w drugim długo prowadzili (nawet już 18:15 i 21:20) i ostatecznie musieli uznać wyższość faworytów.

Kotwica Brzeg – Wyindywidualizowani Brzeg 1:2 (24:26, 25:20, 11:15)
Rafał Czaplejewicz 9 – Bartosz Granos 18
W tym meczu okazało się, ze Wyindywidualizowani zagają tylko we czwórkę. W związku z tym solidna drużyna Kotwicy wyrosła na faworyta spotkania. Niespodziewanie jednak to mniej liczny zespół wygrał pierwszego seta, ale juz drugiego – Kotwica. O zwycięstwie rozstrzygał więc tie break. W nim Wyindywidualizowani pokazali ogromny charakter walczyli o wszystkie piłki i to się im opłaciło. Po wspaniałej walce wygrali trzeciego seta do 11 i cały mecz 2:1.

Amator Besel Brzeg – 1 BSap & Przyjaciele Brzeg 0:2 (11:25, 15:25)
Iwo Olewniczak 5 – Paweł Kaczmarek 9
Lider ligi – Saperzy, również stawił się w 4-osobowym składzie i wydawało się, że przed Amatorami staje niepowtarzalna szansa na pokonanie przodowników tabeli. Nic z tego jednak nie wyszło, bowiem Saperzy wykorzystali swoje doświadczenie i dość łatwo rozprawili się z młodym przeciwnikiem.

Bulgarian Drink Team Brzeg – Fuks Brzeg 0:2 (25:27, 23:25)
Wojciech Raburski 16 – Mirosław Boczarski 7
To spotkanie było meczem sąsiadów z tabeli i zapowiadało się na bardzo wyrównany bój. Takim też było, bo w obu setach do końca trwała walka o zwycięstwo. Więcej szczęścia miał jednak Fuks, który w obu przypadkach kończył grę wygraną i mecz zakończył się wynikiem 2:0.