poniedziałek, 7 marca 2011

Lider stracił seta

XIII kolejka Brzeskiej Amatorskiej Ligi Siatkówki przyniosła duże emocje w meczu dwóch czołowych zespołów. Lider – 1 BSap & Przyjaciele dopiero po tie breaku pokonał LB Team z Lewina Brzeskiego. W pozostałych trzech meczach odnotowano wyniki po 2:0.

XIII kolejka

Kotwica Brzeg – Aligatory Brzeg 2:0 (25:21, 25:23)
Najwięcej punktów:
Rafał Czaplejewicz 8 – Grzegorz Kowalczyk 13
Pierwszy mecz – Kotwicy z Aligatorami był bardzo wyrównanym widowiskiem. W pierwszym secie Kotwica uciekała rywalom, a ci ich doganiali, by ostatecznie dać za wygraną. W drugim Aligatory rozpoczęły bardzo dobrze, prowadziły 10:6, ale później do głosu doszła Kotwica. Zespół ten prowadził już 23:19, ale pozwolił na nerwową końcówkę i wygrał tylko do 23.

Amator Besel Brzeg – UKS Kościerzyce 0:2 (21:25, 16:25)
Maciej Łukasiewicz 6, Michał Przybyś 6, Dawid Gużda 6 – Michał Malinowski 11
W tym spotkaniu UKS był faworytem, mimo iż grał tylko w 5-osobowym składzie. Amatorzy jedynie na początku obu setów poważnie zagrażali przeciwnikom, a w pierwszym dość długo nawiązywali równą walkę. W drugiej partii już nie byli w stanie przeciwstawić się bardziej doświadczonym rywalom.

Bulgarian Drink Team Brzeg – Wyindywidualziowani Brzeg 0:2 (18:25, 16:25)
Wojciech Raburski 5 – Wiktor Czerep 9
Grający w dużym osłabieniu Bułgarzy nie byli w stanie powalczyć o zwycięstwo z zespołem z ligowej czołówki. W obu setach tylko w początkowej fazie toczyli wyrównane boje, a później szybko tracili kolejne punkty i ostatecznie gładko przegrali 0:2.

LB Team Lewin Brzeski – 1 BSap & Przyjaciele 1:2 (15:25, 25:23, 6:15)
Marcin Laskowski 14 – Wojciech Jórasz 11
Ostatni mecz pomiędzy liderem – Saperami, a czwartym zespołem z Lewina Brzeskiego zapowiadał się najciekawiej i zdecydowanie nie zawiódł oczekiwań. O ile pierwszy set zakończył się pewna wygrana Saperów, to w drugim nastąpiła niezwykła metamorfoza LB Team. Ten set zaczął się dla nich bardzo źle, bo od 0:5, później było 2:8, ale stopniowo ich strata zaczęła topnieć, by w końcu udało się wyrównać na 16:16. Saperzy jeszcze się ocknęli i objęli prowadzenie 22:19, ale nie zdołali wykorzystać tej przewagi. Drugiego seta LB Team wygrał 25:23 i był to pierwszy przegrany set Saperów w lidze, nie licząc przegranego meczu z UKS Kościerzyce. Tie break zapowiadał wielkie emocje, ale ostatecznie zawiódł, bo Saperzy dość łatwo odnieśli w nim zwycięstwo do 6.