wtorek, 22 marca 2011

Porażki BOB i GTW w 11. kolejce BLK

Za nami 11. kolejka Brzeskiej Ligi Koszykówki. Dwie drużyny z pierwszej trójki doznały porażek, jednak sytuacja w tabeli w czołówce się nie zmieniła. Ciekawiej jest w środkowej części tabeli gdzie robi się coraz ciaśniej.

Bullets - Brzeska Brygada 74:43  (22:12, 22:17, 10:9, 20:5)

W pierwszym niedzielnym spotkaniu faworyzowani Bullets uporali się z Brzeską Brygadą. Tylko w trzeciej kwarcie "Wojskowi" nawiązali walkę z rywalami i mimo, że w całym meczu zanotowali więcej zbiórek (35:25) nie byli w stanie wygrać tego meczu. Znakomite zawody w barwach Bullets zanotował Mateusz Frańczak, który popisał się aż 12 asystami. Najlepszy w Brygadzie Łukasz Jakowlew zdobył 13 punktów, w Bulletsach najskuteczniejszy był Maciej Głowacki 24 oczka oraz Kuba Konstanciuk 20 punktów.

KingKomputery.pl - SAJDR Niemodlin  51:56  (10:14, 10:22, 17:9, 14:11)

Trzeciej z rzędu porażki doznali koszykarze KingKomputery.pl. Zespół ten złapał zadyszkę i spadł już w ligowej tabeli na 6. miejsce. Niedzielne spotkanie miało dwa oblicza. W pierwszej połowie zdecydowanie lepsi byli zawodnicy SAJDR Niemodlin. Po 20 minutach prowadzili oni bowiem 36:20. Tak zdecydowana przewaga nieco ich rozluźniła i wykorzystali to "Komputerowcy". Nie starczyło jednak czasu na odrobienie wszystkich strat z pierwszej połowy. Najlepszym wśród zwycięzców był Michał Pustelnik, zdobywca 21 punktów, w ekipie pokonanych najwięcej punktów zdobył tradycyjnie Dawid Turkowski - również 21 oczek.

BOB - Gniotpol Basket Team   48:64  (14:23, 10:13, 6:12, 18:16)

W najciekawiej zapowiadającym się niedzielnym meczu lider Gniotpol podejmował wicelidera BOB. Od początku spotkania zarysowała się wyraźna przewaga mistrzów BLK. W meczu było sporo walki, a sędziowie momentami nie nadążali za sytuacjami na boisku. To spowodowało sporo nieporozumień i przewinień technicznych w obu ekipach. Koszykarze BOB-a próbowali odrabiać straty rzutami za trzy punkty, jednak tego dnia wyraźnie chybiali. Gniotpol wygrał pewnie i zasłużenie 64:48. Najwięcej punktów w zespole BOB-a zdobył Mariusz Gnatowicz 14 i Maciej Stępień 10, a w ekipie Gniotpola Tomasz Pieszyński 24 oraz Marcin Kucharski 19.

Lewin Brzeski Team - Namysłów  47:43  (9:13, 8:10, 8:4, 11:9, dogr. 4:4, 7:3)

Do wyłonienia zwycięzcy tego meczu potrzebne były aż dwie dogrywki. Przez pierwszą połowę spotkania przewagę mieli zawodnicy z Namysłowa. Wypracowali oni sobie po 20 minutach gry 6-cio punktową przewagę. Jak się okazało taka zaliczka to zbyt mało, by myśleć o zwycięstwie. Ambitna postawa drużyny Lewina Brzeskiego pozwoliła najpierw na wyrównanie meczu, a następnie rozstrzygnięcie go na swoją korzyść w drugim doliczonym czasie gry. Najwięcej punktów dla zwycięzców zdobyli Wiktor Nowacki 14 oraz Tomasz Miarczyński 10, w zespole z Namysłowa Andrzej Ostrycharczyk zgromadził 14 oczek.

GTW - Duli Optident   58:70  (15:17, 12:22, 11:16, 20:15)

W ostatnim niedzielnym meczu koszykarze GTW nie wykorzystali szansy wyprzedzenia w tabeli BOB-a, który przegrał z liderem. GTW dość niespodziewanie przegrali z Duli Optident 58:70. Od początku mecz nie układał się po myśli GTW, którzy wyraźnie przegrali walkę na desce 36:20. Koszykarze Duli Optident w ostatnich sześciu spotkaniach zanotowali aż 5 zwycięstw i dzięki zwycięstwu nad GTW mają już tylko do nich punkt straty. Najwięcej punktów w zespole Duli Optident zdobyli Bartosz Wańczyk i Adam Adamczyk - obaj po 16 oczek, natomiast w zespole GTW najskuteczniejszy okazał się Przemysław Sempik - 19 punktów.