poniedziałek, 21 marca 2011

Szlagier dla Saperów

W XV kolejce doszło do meczu na szczycie. Saperzy zrewanżowali się UKS-owi za porażkę 0:2 w I rundzie i wygrali w takim samym stosunku. Dzięki tej wygranej zespół 1 BSap & Przyjaciele powrócił na fotel lidera.

XV kolejka

Bulgiarian Drink Team Brzeg – Amator Besel Brzeg 2:1 (17:25, 25:18, 15:13)
Najwięcej punktów:
Wojciech Raburski 26 – Dawid Gużda 8
Bulgarian Drink Team zagrał z Amatorami w czteroosobowym składzie i po pierwszym secie, przegranym do 17 trudno było liczyć, że uda mu się wygrać. W kolejnej partii jednak czwórka Bułgarów się zmobilizowała i wygrała do 18. Tie break musiał rozstrzygnąć sprawę zwycięstwa i tutaj walka trwała do samego końca. Ostatecznie do 13 wygrali Bułgarzy. Rekord liczby punktów w jednym meczu ustanowił w tym spotkaniu Wojciech Raburski, który zaliczył 26 „oczek”.

Fuks Aga Bud Brzeg – Aligatory Brzeg 0:2 (11:25, 23:25)
Marcin Świder 5 – Paweł Miszczańczuk 10
W kolejnym meczu wygrały Aligatory, które u schyłku sezonu zasadniczego zaczynają się rozkręcać. Zespół ten wygrał drugi mecz pod rząd, a w pierwszym secie wręcz rozniósł Fuksiarzy, zaczynając go od prowadzenie 9:1, a kończąc 25:11. w drugiej części gra była juz wyrównana, Fuks prowadził nawet 20:17, ale Aligatory w końcówce przechyliły szalę zwycięstwa na swoją stronę.

LB Team Lewin Brzeski – Kotwica Brzeg 2:0 (26:24, 25:16)
Marcin Laskowski 9 – Dariusz Pawłowski 4, Jacek Kotwis 4
W meczu LB Team – Kotwica emocje były tylko w pierwszym secie. Oba zespoły zmieniały się w nim na prowadzeniu, notując po kilka serii zdobytych punktów. Kotwica prowadziła już 23:21, ale ostatecznie to lewinianie zwyciężyli do 24. Druga partia należała już zdecydowanie d LB Tam, który od stanu 5:5, powiększał swoją przewagę.

1 BSap & Przyjaciele Brzeg – UKS Kościerzyce 2:0 (25:13, 25:21)
Wojciech Jórasz 11 – Maciej Winnik 10, Michał Malinowski 10
W meczu na szczycie Saperzy odnieśli niespodziewanie łatwe zwycięstwo. W I rundzie to UKS wygra 2:0, a tym razem ich rywale wzięli rewanż. Szczególnie pierwszy set pokazał wyższość nowego lidera, który zwyciężył w nim do 13. W drugim UKS już zagrał wyraźnie lepiej i do pewnego czasu prowadził. Jednak od wyniku 16:16 na prowadzeniu byli już tylko Saperzy.