niedziela, 6 marca 2011

Zawiało niespodziankami w BLK

X kolejka Brzeskiej Ligi Koszykówki przyniosła wiele ciekawych rozstrzygnięć. Faworyci męczyli się z teoretycznie słabszymi rywalami lub po prostu przegrywali. W spotkaniu Gniotpolu, który jest liderem w lidze z Lewinem Brzeskim, walka o zwycięstwo trwała do samego końca.

Lewin Brzeski Team - Gniotpol Basket Team 35:38

Już pierwsze niedzielne spotkanie było bardzo ciekawe. Lider ligi, który nie przegrał jeszcze w tym sezonie meczu podejmował Lewin Brzeski Team. W pierwszej kwarcie obie drużyny zagrały mało skutecznie, a nieznaczną przewagę (7:5) uzyskał Gniotpol. W drugiej kwarcie obie drużyny poprawiły celność rzutów, wciąż jednak był to bardzo wyrównany bój. Trzecią odsłonę wygrali niespodziewanie zawodnicy Lewina Brzeskiego i po 30 minutach gry na tablicy świetlnej widniał wynik 28:27 na korzyść Gniotpolu. Ostatnia kwarta była niezwykle ciekawa a każda akcja była na wagę zwycięstwa. Ostatecznie to Gniotpol schodził z boiska w roli zwycięzców. Najwięcej oczek dla Lewina Brzeskiego - 10 zdobył Ryszard Dzwonek, zaś w drużynie Gniotpolu 20 nazbierał Tomasz Pieszyński.

Bullets - GTW 50:70    (3:26, 10:18, 14:14, 23:12)

Wicelider BLK drużyna GTW już w pierwszych 10 minutach meczu niemal rozstrzygnęła mecz. Po pierwszej kwarcie prowadzili oni bowiem aż 26:3! W drugiej ćwiartce GTW powiększyło przewagę i po 20 minutach gry Bullets przegrywali aż 13:44. Druga połowa należała już do nich, chociaż nie zmieniło to już nic w wyniku. Pewne zwycięstwo GTW stało się faktem. W zwycięskiej ekipie najlepszym strzelcem był Andrzej Zygadło, który zgromadził 19 punktów, w Bulletsach 16 oczek zdobył Mateusz Wysocki.

KingKomputery.pl - Namysłów 55:58   (9:8, 10:14, 12:18, 24:18)

Tylko na papierze faworytem meczu byli koszykarze KingKomputery.pl. Praktyka była zupełnie odmienna. Wprawdzie początek spotkania należał do "Komputerów" jednak przespali oni nieco drugą i trzecią kwartę, co konsekwentnie wykorzystali zawodnicy z Namysłowa. W ostatniej odsłonie meczu trwał desperacki pościg, jednak zawodnicy z Namysłowa nie dali sobie wyrwać cennego zwycięstwa. Najlepszy wśród KingKomputery.pl był Adam Kaliciński, zdobywca 30 punktów, dla Namysłowa najwięcej rzucił Andrzej Ostrycharczyk - 17.

BOB - Brzeska Brygada 96:41   (28:5, 19:13, 23:11, 26:12)

Walczący o awans do czołowej ósemki koszykarze Brzeskiej Brygady nie mieli zbytnio szans z trzecią w tabeli ekipą BOB. Już od początku meczu bezpieczną przewagę uzyskali gracze w żółtych strojach i w każdej kwarcie powiększali ją. BOB wystawiał w meczu dwie równorzędne "piątki" co sprawiło, że rywale nie nadążali za ich kontratakami. Najlepszym strzelcem w drużynie BOB był Mariusz Gnatowicz, który rzucił 26 punktów (8/8 za dwa), w Brzeskiej Brygadzie najwięcej oczek - 13 rzucił Tomasz Mieczkowski.

Duli Optident - SAJDR 50:56   (17:16, 13:10, 15:11, 5:19)

W ostatnim spotkaniu faworyzowany zespół Duli Optident przegrał z co raz lepiej grającym SAJDR-em, mimo, że po 30 minutach gry to Duli Optident prowadził różnica 8 oczek. O zwycięstwie zadecydowała ostatnia kwarta, którą SAJDR wygrał aż 19:5. Najlepszym strzelcem w Duli Optident był Adam Adamczyk zdobywca 17 puntków, w SAJDR najwięcej rzucił Michał Pustelnik - 21 pkt.