środa, 13 kwietnia 2011

Juniorzy grają do końca

Juniorzy brzeskiej Stali mieli dużo szczęścia w meczu z Czarnymi Otmuchów. Zespół Zbigniewa Marca wygrał 3:2, ale już po zakończeniu regulaminowego czasu gry przegrywał 1:2, a wyrównanie padło w przedziwnych okolicznościach. Gola na wagę 3 punktów zdobył Mateusz Fabiszewski.

Sobotnie spotkanie rozpoczęło się dobrze dla Stali, która w 9. minucie objęła prowadzenie. Przemysław Szczupakowski prostopadłym podaniem uruchomił Mateusza Fabiszewskiego, a ten pokona bramkarza gości. W pierwszej połowie brzeżanie mieli jeszcze jedną znakomita okazję bramkową, znów z udziałem tej samej dwójki. Tym razem jednak podawał Mateusz Fabiszewski, a Przemysław Szczupakowski nie wykorzystał znakomitej okazji.

W drugiej połowie Przemysław Szczupakowski znów miał świetną okazję do powiększenia prowadzenie Stali. Dośrodkowywał Damian Michalak, a napastnik brzeskiego zespołu nie trafił do bramki z bliskiej odległości. Zamiast bramki dla gospodarzy, w 61. minucie padł wyrównujący gol dla Czarnych, a niespełna kwadrans później goście prowadzili 2:1.

Kiedy sędzia pokazywał ile czasu doliczy do 90 minut, przyjezdni prowadzili jeszcze 2:1  wtedy stało się coś rzadko spotykanego. Zawodnik zespołu gości okazał sie bardzo zdezorientowany, myśląc że jego bramkarz był faulowany złapał piłkę w ręce i chciał wykonać rzut wolny. Sędzia natychmiast odgwizdał rzut karny dla Stali, który na wyrównując bramkę zamienił Patryk Schwarz. Kilkadziesiąt sekund później Maciej Guzak dośrodkował piłkę na pole karne, a Mateusz Fabiszewski strzałem głową zapewnił Stali trzy punkty.

- Mieliśmy dzisiaj dużo szczęścia – mówił po meczu Zbigniew Marzec, trener Stali; tym bardziej że w drugiej połowie rywale byli od nas lepsi.

Stal Brzeg – Czarni Otmuchów 3:2 (1:0)
1:0 Mateusz Fabiszewski – 9.; 1:1 – 61.; 1:2 – 75.; 2:2 Patryk Schwarz – 91. (karny); 3:2 Mateusz Fabiszewski – 93.
Stal: Mateusz Wolański – Dominik Sierakowski, Maciej Wróż, Dawid Kotecki, Bartosz Nesterów, Wiktor Bardega, Marcin Zajączkowski (70. Maciej Guzak), Patryk Schwarz, Damian Michalak, Przemysław Szczupakowski (90. Bartłomiej Jermak), Mateusz Fabiszewski. Trener Zbigniew Marzec.