W niedzielę poznaliśmy półfinalistów pierwszej edycji Brzeskiej Amatorskiej Ligi Siatkówki. Awansowała czołowa trójka po rundzie zasadniczej, ale nie udało się czwartemu LB Team Lewin Brzeski, który musiał uznać wyższość Kotwicy.

I runda play off

1 BSap & Przyjaciele Brzeg – Aligaory Brzeg 2:0 (25:16, 25:12)
Najwięcej punktów:
Paweł Kaczmarek 9 – Grzegorz Kowalczyk 10
Saperzy byli murowanymi faworytami i każde inne rozstrzygnięcie byłoby sensacją. Całe spotkanie przebiegało pod ich kontrolą, jedynie w pierwszym secie do wyniku 14:12 Aligatory radziły sobie dość dobrze.

LB Team Lewin Brzeski – Kotwica Brzeg 1:2 (25:21, 19:25, 13:15)
Marcin Nowak 16 – Piotr Barańczuk 14
Faworytem tego meczu był zespół z Lewina Brzeskiego i pierwszy set tylko to potwierdził. Później jednak coraz lepiej radziła sobie Kotwica, która po drugiej patii wyrównała na 1:1. W tie breaku do samego końca trwała wyrównana walka, która ostatecznie zwyciężył zespół, który po sezonie zasadniczym zajmował niższe miejsce.

Wyindywidualizowani Brzeg – Fuks Aga Bud Brzeg 2:1 (25:17, 21:25, 15:9)
Bartosz Granos 13 – Dariusz Rabanda 9
W trzecim meczu również do rozstrzygnięcia konieczne było rozegranie trzech setów. Wyindywidualziowani pewnie wygrali pierwszą partię do 17, ale w drugi, mimo prowadzenia 20:17, przegrali 21:25. Przegrany w taki sposób set nie wpłynął jednak na ich postawę w tie breaku, którego wyraźnie wygrali do 9.

UKS Kościerzyce- Bulgarian Drink Team Brzeg 2:0 (25:19, 25:20)
Maciej Winnik 10 – Wojciech Raburski 15
Wiele emocji było również w ostatnim meczu. Faworytem był UKS, tym bardziej, że Bułgarzy grali tylko w „czwórkę”. Na domiar złego, pod koniec pierwszego seta kontuzji doznał Jarosław Lech i jego zespół musiał kontynuować grę we trzech. Co ciekawe, dwukrotnie liczniejsi rywale mieli ogromne kłopoty z odniesieniem zwycięstwa. W drugiej secie przegrywali nawet 18:19, ale ostatecznie zakończyli mecz zwycięstwem.