wtorek, 17 maja 2011

BLK: Sezon zasadniczy za nami!

W niedzielę 15 maja odbyła się ostatnia kolejka sezonu zasadniczego w Brzeskiej Lidze Koszykówki. Tym samym znamy już pary I rundy playoff. Poniżej relacje z niedzielnych meczów oraz pary I rundy playoff.

Zaległe: Namysłów - Gniotpol Basket Team  0:20

Mecz zakończony walkowerem, gdyż drużyna z Namysłowa miała problemy kadrowe i nie stawiła się na nim.

BoB - GTW   73:77 (21:25, 13:18, 19:25, 20:9)

Najciekawsze spotkanie tej kolejki pomiędzy wiceliderem - ekipą BoB a trzecią siłą ligi - GTW. Udanie za porażkę w pierwszym meczu sezonu zrewanżowali się zawodnicy GTW, którzy tym razem pokonali BoB 77:73. Ich przewaga wynosiła już nawet blisko 20 punktów, jednak w ostatniej kwarcie ostry zryw wykonała drużyna wicelidera BLK, która w końcówce doszła już nawet GTW na 73:74, ale to było wszystko na co tego dnia stać było zawodników Best of Basketball. Rewelacyjne spotkanie wśród wygranych rozegrał Wiktor Kowalczyk, który zanotował imponujące double-double w postaci 21 oczek i 23 zbiórek! W szeregach pokonanych najlepiej spisał się Maciej Stępień, który zdobył 21 punktów.

Namysłów - SAJDR  0:20

Mecz zakończony walkowerem - powód ten sam co w spotkaniu Namysłów - Gniotpol Basket Team. Tym samym Namysłów zakończył już swój udział w tym sezonie w Brzeskiej Lidze Koszykówki, gdyż nie załapał się do fazy playoff. Natomiast drużyna Gniotpolu po raz kolejny okazała się najmocniejsza w sezonie zasadniczym i do playoffów przystąpi z pierwszej lokaty.

Lewin Brzeski Team - Bullets  36:39 (8:12, 7:14, 9:8, 12:5)

Właściwie jedyny mecz w tej ostatniej kolejce o coś, gdyż zarówno jeden jak i drugi zespół walczyły pomiędzy sobą o siódmą lokatę po sezonie zasadniczym. Od samego początku spotkania przewagę wyrobiła sobie drużyna Bullets. Jednak w ostatniej kwarcie ekipa z Lewina Brzeskiego rozpoczęła pogoń za młodymi zawodnikami Bullets, ci jednak utrzymali minimalną przewagę do końca tego meczu i wygrali 39:36, zapewniając sobie tym samym siódme miejsce przed fazą playoff. Bardzo dobry mecz w szeregach zwycięzców rozegrał Grzegorz Rzeszut, który zebrał aż 14 piłek.

KingKomputery.pl - Duli-Optident  66:62 (20:6, 8:15, 13:20, 25:21)

Kolejny bardzo ciekawy mecz tej ostatniej kolejki sezonu zasadniczego. W starciu szóstych w tabeli KingKomputerów.pl i piątego Duli-Optidenta lepsi okazali się ci pierwsi, którzy wygrali 66:62. Spotkanie miało bardzo zaskakujący przebieg, gdyż najpierw po pierwszej kwarcie 14-punktową przewagę wypracowała sobie drużyna KingKomputerów.pl, a następnie przez drugą i trzecią odsłonę dominowała ekipa Duli-Optident, dzięki czemu po trzech kwartach na tablicy świetlnej mieliśmy remis - 41:41. Jednak ostatnia odsłona należała już do KingKomputerów.pl. Do tej wygranej poprowadził ich Dawid Turkowski - autor 34 oczek (9/14 za 3!) i 8 zbiórek. Wśród przegranych 17 punktów zdobył Adam Adamczyk.

Pary I rundy playoff:

(1) Gniotpol Basket Team - Lewin Brzeski Team (8)

(2) BoB - Bullets (7)

(3) GTW - KingKomputery.pl (6)

(4) SAJDR - Duli-Optident (5)

Pierwsze spotkania fazy playoff odbędą się w sobotę 21 maja od godziny 16:00 do godziny 20:00. Wszystkich kibiców już teraz zapraszamy na spotkania I rundy playoff!