wtorek, 17 maja 2011

Brzeżanie znów w czołówce

Paweł Franczak i Leszek Pluciński, kolarze Ziemi Brzeskiej zajęli czołowe miejsca w kolarskim wyścigu Grand Prix Częstochowy, który został rozegrany w minioną niedzielę. Pierwszy z nich zajął 13. miejsce, a drugi przyjechał na metę tuż za jego plecami.

Kolarze brzeskiego teamu dojechali do mety wyścigu liczącego 84 km. w drugiej grupie, która straciła do czołówki nieco ponad 2 minuty. Zwyciężył Jacek Morajko z CCC Polsat Polkowice, który samotnie zameldował sie na linii mety. Za jego plecami finiszował Konrad Czajkowski z grupy Bank BGŻ, a trzeci był Paweł Bernas z Cartusii Kartuzy. W kategorii Orlik nasi zawodnicy zostali sklasyfikowani odpowiednio na 8. i 9. miejscu.

W wyścigu brało udział kilku doskonale znanych w Polsce kolarzy, jak na przykład Dariusz Baranowski (5. miejsce), Marek Rutkiewicz (7.), Łukasz Bodnar (17.), czy Radosław Romanik (21.).

14. Leszek Pluciński – 02:03

Dwa tygodnie wcześniej udany start w wyścigu o Wielką Nagrodę Miasta Bełchatowa zaliczył inny zawodnik Ziemi Brzeskie – Mateusz Jegier. Zajął on 10. miejsce, a w kategorii Orlik był sklasyfikowany na 6. pozycji. Wyścig wygrał Marcin Sapa z BDC Team.

10. Mateusz Jegier – 02:09

Dzisiaj z kolei grupa naszych zawodników startuje w XIX Międzynarodowym Wyścigu Kolarskim BDC Bałtyk-Karkonosze Tour, który zakończy się w sobotę. Grupa Ziemi Brzeskiej wystąpi tam w składzie: Dorian Bartkiewicz, Wojciech Pszczolarski, Leszek Pluciński, Paweł Franczak, Mateusz Majdanik. Ponadto w zespole Torowej Reprezentacji Polski pojedzie Andrzej Bartkiewicz, a w Mostostalu Puławy były zawodnik Ziemi Brzeskiej – Kamil Migdoł.