czwartek, 26 maja 2011

Brzeżanie w Bałtyk-Karkonosze Tour

Kolarze Ziemi Brzeskiej dobrze spisali się podczas wyścigu Bałtyk-Karkonosze Tour, który zakończył się kilka dni temu. Leszek Pluciński zajął 24. miejsce w klasyfikacji końcowej, a 6. wśród Orlików, a Paweł Pac był 6. na ostatnim etapie.

Paweł Pac, mimo iż została sklasyfikowany na 41. miejscu w klasyfikacji generalnej, to był najaktywniejszym z kolarzy Ziemi Brzeskiej. Zawodnik ten zajął 15. miejsce w klasyfikacji najaktywniejszych i był 21. w kategorii punktowej.

Wyścig zdominowali doświadczeni polscy kolarze, wygrał 36-letni Robert Radosz przed 39-letnim Dariuszem Baranowskim.

Na I etapie najwyżej sklasyfikowany był Paweł Pac, który zajął 23. miejsce, a wśród Orlików był 4. Tuż za jego plecami do mety dojechał Paweł Franczak. Na II etapie brzeżanie zajmowali dalsze lokaty, ale przyjechali w tym samym czasie co zwycięzca. Na trasie z kolei widoczny był Paweł Pac, który zajął 2. miejsce na jednej z lotnych premii. Po II etapie Paweł Pac zajmował 23. miejsce. Na mecie III etapu wysokie 15. miejsce zajął Paweł Franczak (8. wśród Orlików), a Paweł Pac znów był aktywny na lotnych finiszach, a których zajmował 2. i 3. miejsce i w klasyfikacji najaktywniejszych awansował na 8. miejsce, a w „generalce” na 22. Na najdłuższym IV etapie (225,9 km.) brzeżanie przyjechali w dużej grupie razem ze zwycięzcą i nie zostali sklasyfikowani na konkretnym miejscu. Na jednej z lotnych premii Paweł Franczak zajął 2. miejsce. Paweł Pac wciąż był 22. V etapem była jazda indywidualna na czas i tu najlepiej sobie poradził Leszek Pluciński, który zajął 19. miejsce, a w kategorii Orlików był 4. Po tym etapie został on najlepszym z brzeżan na 28. miejscu w klasyfikacji. Na ostatnim etapie bardzo dobrze spisała się dwójka z Brzegu. Paweł Pac zajął 6. miejsce, finiszując jako trzeci z grupy goniącej zwycięzców. Paweł Pac był drugi wśród Orlików. 10. miejsce zajął Leszek Pluciński.

XIX Międzynarodowy Wyścig Kolarski
BDC Bałtyk-Karkonosze Tour
17.05 – 21.05.2011

I etap
Trzebiatów – Stargard Szczeciński (128,2 km.)

...
Andrzej Bartkiewicz, Kamil Migdoł, Wojciech Pszczolarski, Leszek Pluciński, Paweł Franczak, Paweł Pac – 0:00