środa, 25 maja 2011

Finały MP U-16 kobiet: Cztery minuty Klaudii

Dzisiaj - dnia 25 maja 2011 roku - w Żyrardowie rozpoczęły się Finały Mistrzostw Polski U-16 kobiet. W drużynie WKK Wrocław na parkiet wybiegła nasza Brzeżanka - Klaudia Florków, a jej zespół pokonał MUKS Chrobry Basket Głuchołazy 59:40.

Drużyna WKK Wrocław szybko objęła w tym spotkaniu prowadzenie i już po pierwszej kwarcie wrocławianki wygrywały 18:8. W drugiej odsłonie właściwie przypieczętowały sobie wygraną w tym meczu, gdyż wygrały ją 19:12 i na przerwę schodziły prowadząc 37:20. Po przerwie gra nieco bardziej się wyrównała, ponieważ słabiej w ataku prezentowały się zawodniczki WKK. Jednak dzięki dalszej, świetnej postawie w obronie dowiozły pewną wygraną do samego końca.

Drużyna WKK Wrocław - z numerem 16 - Brzeżanka Klaudia Florków

Nasza Brzeżanka - Klaudia Florków, która jest rok młodsza od większości swoich koleżanek z zespołu (ma 15 lat) na parkiecie spędziła niespełna cztery minuty w ciągu których zebrała jedną piłkę, zaliczyła jeden faul i dwie straty. Klaudia jest najwyższą zawodniczką w swojej drużynie i mierzy 184 cm wzrostu.
Kolejny mecz fazy grupowej wrocławianki rozegrają już jutro o godzinie 11:00 a ich rywalkami będą zawodniczki UKS-u Huragan Wołomin, które dzisiaj po zaciętym spotkaniu uległy minimalnie - 68:72 - drużynie AZS PWSZ Gorzów Wielkopolski. Mecz zarówno ten jak i pozostałe mogą Państwo śledzić pod tym linkiem: http://www.u16w.mlodziez.pzkosz.pl/   do czego serdecznie zachęcamy.