sobota, 28 maja 2011

MP U-16 kobiet: WKK w finale!!!

WKK Wrocław pokonało dzisiaj VBW GTK Gdynia 64:59 i tym samym młode wrocławianki, w których składzie jest Brzeżanka - Klaudia Florków - zagrają w finale Mistrzostw Polski U-16 kobiet!!! Ich rywalkami będą gospodynie turnieju - OSiR Trójka Żyrardów, które pokonały dzisiaj w drugim półfinale UKS Huragan Wołomin 68:59.

Wrocławskie koszykarki świetnie rozpoczęły to spotkanie i już po pierwszej odsłonie zaznaczyły swoją przewagę, wygrywając ją 15:5. Druga kwarta również była na ich korzyść, ale obydwie ekipy zagrały już dużo lepiej w ofensywie. Na przerwę zespoły schodziły, gdy na tablicy świetlnej widniał wynik 37:22 dla WKK.
Trzecia kwarta to początek pogoni gdynianek, które szybko wzięły się za odrabianie strat i wygrały tą odsłonę 17:10. Tym samym przed ostatnią kwartą było 47:39 dla wrocławianek. W tej czwartej odsłonie wrocławskie zawodniczki dzielnie broniły do samego końca swojej przewagi i nie oddały jej wygrywając 64:59. Dzięki temu to one zagrają w finale tej imprezy z gospodyniami - OSiR Trójką Żyrardów. Niestety kolejny raz szansy na grę nie otrzymała nasza Brzeżanka - Klaudia Florków. Liczymy, że nadarzy się okazja w finale, aby nasza młoda zawodniczka weszła na parkiet. Jego początek już jutro o godzinie 13:15, a losy tego spotkania śledzić Państwo będą mogli pod tym linkiem: www.u16w.mlodziez.pzkosz.pl do czego serdecznie zachęcamy.