poniedziałek, 30 maja 2011

MP U-16 kobiet: WKK Wicemistrzem Polski!!!

Drużyna WKK Wrocław z Brzeżanką - Klaudią Florków w składzie przegrała w finale Mistrzostw Polski U-16 kobiet z ekipą gospodyń - OSiR Trójką Żyrardowem 37:83. Jednak pomimo tak wysokiej porażki wrocławski zespół ma ogromne powody do zadowolenia, gdyż do domu wraca ze srebrnym medalem! W finale niespełna cztery minuty na parkiecie spędziła Klaudia Florków.

Gospodynie już od samego początku tego spotkania zaznaczyły swoją dominację wygrywając pierwszą kwartę 18:10. W kolejnych kwartach żyrardowianki stale dokładały do swojej przewagi kolejne punkty, w ostatniej kwarcie gromiąc wrocławianki 23:4. Nasza Brzeżanka - Klaudia Florków na parkiecie spędziła niespełna cztery minuty w przeciągu których raz zablokowała rywalki i raz straciła piłkę. MVP całego turnieju uznano zawodniczkę gospodyń - Angelikę Stankiewicz, która w meczu finałowym zdobyła aż 32 punkty. Natomiast do najlepszej piątki turnieju z WKK Wrocław wybrana została Zuzanna Sklepowicz. Całemu wrocławskiemu zespołowi serdecznie gratulujemy tego wielkiego sukcesu!