niedziela, 28 sierpnia 2011

Nie utrzymali prowadzenia

W drugim meczu pod rząd piłkarze brzeskiej Stali prowadzili, ale nie zdołali wywalczyć punktów. Tym razem, w Prudniku, wygrywali aż dwukrotnie, a mimo to ulegli Pogoni 2:4. Bramki dla brzeskiego zespołu zdobywali Jarosław Hraca i Przemysław Szczupakowski.

Mecz w Prudniku dobrze się rozpoczął dla brzeskiego zespołu, który w 11. minucie objął prowadzenie. Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego jeden z obrońców Pogoni zbił piłkę wprost do Jarosława Hracy, który stojąc tyłem do bramki uderzył z półobrotu z 13 metrów i trafił do bramki. Po kolejnych 11 minutach było już jednak 1:1, a gospodarze zdobyli gola po strzale z około 20 metrów. Piłka po tym uderzeniu jeszcze skozłowała przed bramkarzem i wpadła do bramki tuż przy słupku.

Pierwsza połowa jednak nie zakończyła się wynikiem remisowym, bowiem jej rezultat ustalił w 43. minucie Przemysław Szczupakowski, który popisał się ładnym strzałem z około 25 metrów, po którym piłka trafiła w „okno” bramki rywali.

Kolejne wyrównanie miało miejsce w 57. minucie spotkania, tym razem Pogoń zdobyła gola z rzutu wolnego. Wynik 2:2 utrzymywał się niemal do końca spotkania. W 86. minucie prudniczanie przechwycili piłkę na swojej połowie i po szybkim kontrataku po raz trzeci pokonali Marka Szymochę, który po raz pierwszy w tym sezonie stanął w bramce Stali. Brzeżanie po tym golu rzucili się do ataku, by wyrównać, ale znów nadziali się na kontrę i w doliczonym czasie gry stracili czwartego gola. – W każdy meczu chcemy wygrywać – zapewniał Jacek Opałka, trener Stali; mamy jednak młody zespół i w newralgicznych momentach brakuje im doświadczenia. Tym chłopakom potrzeba czasu. Dzisiaj zasłużyliśmy na remis.

Pogoń Prudnik – Stal Brzeg 4:2 (1:2)
0:1 Jarosław Hraca – 11.; 1:1 Łukasz Mazur – 22.; 1:2 Przemysław Szczupakowski – 43.; 2:2 Łukasz Mazur – 57.; 3:2 Przemysław Rudolf – 86.; 4:2 Przemysław Rudolf – 90.
Pogoń: Tomasz Roskosz – Rafał Werner, Grzegorz Pietruszka, Paweł Wesołowski (45. Marcin Kłosowski), Przemysław Chudy, Kamil Masternak (9., Patryk Kauczor), Marcin Wicher, Kamil Olejnik (81. Piotr Biedronka), Tomasz Maciuch (45. Przemysław Rudolf), Łukasz Mazur, Marcin Rudzki. Trener Waldemar Sierakowski.
Stal: Marek Szymocha – Andrzej Wolański, Piotr Józefkiewicz, Łukasz Strząbała, Krzyszof Tarnowski (70. Tomasz Szczupakowski), Bartosz Woźniak (65. Tomasz Raczyński), Marcin Zajączkowski, Damian Michalak, Bartosz Kruk, Przemysław Szczupakowski, Jarosław Hraca (60. Mariusz Świtoń). Trener Jacek Opałka.
Sędziował Tomasz Wąsiak (Kluczbork). Żółte kartki: Przemysław Rudolf – Przemysław Szczupakowski, Damian Michalak. Widzów 300.